Wyjazdy narciarskie do Włoch. Lepiej samodzielnie czy z biurem?

10 września 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Włochy to kapitalna destynacja dla każdego, kto uwielbia jazdę na nartach. To właśnie tam, w położonych w Alpach kurortach, można przeżyć niesamowitą przygodę. Czy lepiej zorganizować taki wyjazd we własnym zakresie? A może skorzystać wtedy z pomocy biur podróży?

Włochy – idealne na narty

Często Włochy kojarzymy z zachwycającym Rzymem oraz jego zabytkami. Także wycieczki do tego kraju prowadzą do Mediolanu, Florencji czy do Wenecji. Poza zwiedzaniem Włochy mogą jednak zaoferować znacznie więcej. Aż do maja we włoskich kurortach narciarskich można jeździć na nartach. To kapitalna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby poszusować na dwóch deskach w całkowicie nowym, zachwycającym otoczeniu, które jest idealnie przygotowane na przybycie amatorów białego szaleństwa. Wśród popularnych miejscowości dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza Livigno, które położone jest niedaleko granicy Włoch ze Szwajcarią. To właśnie tam na gości czeka ponad 30 wyciągów narciarskich oraz przeszło 100 kilometrów zróżnicowanych tras dla poczatkujących oraz bardziej zaawansowanych. Na miejscu działają również szkółki narciarskie – także szkółki polskie, gdzie instruktorzy mówią po polsku, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Jak zorganizować wyjazd na narty do Włoch?

Wyjazd na narty do Włoch można przygotować we własnym zakresie, ale można także zdecydować się na organizowane przez biura podróży wyjazdy narciarskie Włochy – https://sportvita.pl/ są popularnym kierunkiem, dlatego też nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem interesujących ofert wyjazdu do różnych kurortów turystycznych. Samodzielna organizacja wyjazdu jest często najtańszą opcją. Wtedy można samodzielnie wybrać termin wyjazdu i powrotu, a także zaplanować swój czas. Do Włoch najłatwiej dostać się samolotem – można wykupić wtedy tanie loty za pomocą internetu. Online da się także łatwo zarezerwować noclegi – można zrobić to za pośrednictwem serwisów noclegowych. Wiele kurortów umożliwia też wykupienie ski-passów oraz innych biletów online. Druga opcja to wyjazd z biurem podróży. W tym przypadku nie trzeba samodzielnie zajmować się poszukiwaniem odpowiednich ofert oraz rezerwacjami, dlatego wystarczy tylko podpisanie umowy z wybranym organizatorem. Gdy chodzi o koszty, nie są one wysokie, niemniej jednak zależą one od lokalizacji, standardu wyjazdu, terminu. Najlepiej zatem rozważyć plusy i minusy każdej z tych opcji, aby wybrać się na taki wyjazd narciarski do Włoch, który będzie mógł zagwarantować doskonałą zabawę i to bez przepłacania!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments