Wycieczki fakultatywne w Kostaryce

21 marca 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W Kostaryce można zakochać się bez reszty… Rajskie plaże, bujna przyroda, szum ciepłego morza czy ciekawe atrakcje, zachęcają do odwiedzenia tego wciąż niezgłębionego kraju. W tej części Ameryki czas płynie wolniej. Tu nikt nie spieszy się, nie pędzi, nie biegnie. Życie toczy się swoim rytmem, choć dookoła wszystko ulega zmianie. Chcecie przekonać się o tym na własnej skórze? Koniecznie zarezerwujcie wycieczkę. Najpierw jednak sprawdźcie, co warto robić będąc już na miejscu.

Z jakich wycieczek fakultatywnych można skorzystać w Kostaryce?  

Oto kilka propozycji dla miłośników dzikich przygód

– Propozycja nr 1 – „Park Narodowy Arenal Volcano”

Wulkan Arenal stanowi jedną z największych atrakcji północnych regionów Kostaryki. Ten imponujący i niezwykle proporcjonalny stożek jest najmłodszym, a jednocześnie najbardziej aktywnym wulkanem w kraju. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że świetnie wychodzi na zdjęciach. Wróćmy jednak do samej wycieczki. Największą atrakcją wyprawy w głąb Parku Narodowego Arenal Volcano jest rejs łódką brzegiem jeziora. Na miejscu zobaczycie Państwo przepiękne lasy deszczowe, wysepki na jeziorze oraz rozmaite ptaki, przykuwające uwagę swoim wyglądem. 45 – minutowy rejs będzie więc znakomitą okazją do podziwiania dziewiczej przyrody Kostaryki oraz zaznajomienia się z historią wulkanu. Czy to już wszystko? Ależ nie! Na koniec wycieczki czeka Was jeszcze kilometrowa przechadzka po parku oraz degustacja tropikalnych owoców.

Dodatkowe informacje

  • Orientacyjna cena wycieczki: 125.00 dolarów amerykańskich (USD) za osobę.

– Propozycja nr 2 – „Catamaran Cruise”

Catamaran Cruise to nic innego, jak ekscytujący rejs wzdłuż wybrzeża Kostaryki. Żeglugę rozpoczniemy z plaży Tamarindo (Tamarindo Beach) i wyruszymy ku wielkiej przygodzie. Po drodze, jeśli będziecie mieć Państwo szczęście, zobaczycie sympatyczne delfiny, wieloryby, latające ryby, żółwie oraz płaszczki. A prawdziwi zapaleńcy wędkowania z pewnością ucieszą się z faktu, iż podczas wyprawy będzie można (przy dobrych warunkach) zarzucić wędkę. Po emocjonującym rejsie, przyjdzie również czas na kąpiel w ciepłym morzu.

Dodatkowe informacje

  • Orientacyjna cena wycieczki: 120.00 dolarów amerykańskich (USD) za osobę.
  • Cena wycieczki obejmuje: lekki lunch, otwarty bar premium oraz transfer w dwie strony.

– Propozycja nr 3 – „Park leniwców”

Leniwce stanowią prawdziwą wizytówkę Kostaryki – można spotkać je w wielu częściach kraju. Te przesympatyczne, zawsze „uśmiechnięte” i trochę powolne ssaki, zyskały sympatię chyba każdego miłośnika przyrody. Do Terytorium Lenistwa, zlokalizowanego zaledwie 5 minut od dzielnicy La Fortuna, udamy się na około 2 – godzinną wycieczkę w poszukiwaniu leniwców dwupalczastych i trójpalczastych. Po drodze będziemy mogli obserwować bujną roślinność Kostaryki oraz wypatrywać tych miłych dla oka stworzeń.

Dodatkowe informacje

  • Orientacyjna cena wycieczki: 70.00 dolarów amerykańskich (USD) za osobę.
  • Cena wycieczki obejmuje: wysokiej jakości sprzęt obserwacyjny.
  • Godziny obserwacji leniwców: 8:00, 14:30 oraz 17:30 (po 17:30 łatwiej będzie można zaobserwować leniwca dwupalczastego).

– Propozycja nr 4 – „Zip-lining w La Fortuna”

Czym jest zip-lining? To tyrolka, kolejka tyrolska, dostarczająca naprawdę niezwykłych emocji. Atrakcja ta, dostępna w okolicach La Fortuny, jest polecana osobom nastawionym na ekstremalne przeżycia. Jazda pomiędzy kanionami i wierzchołkami drzew to bowiem propozycja nie dla każdego.

Dodatkowe informacje

  • Orientacyjna cena wycieczki: 90.00 dolarów amerykańskich (USD) za osobę.

– Propozycja nr 5 – „Puerto Limon, park Cahuita oraz obserwacja zwierząt”

Park Narodowy Cahuita (Cahuita National Park) to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych parków narodowych Kostaryki, zlokalizowany w odległości 45 kilometrów od Puerto Limon. Można w nim znaleźć dziką (wciąż dziewiczą) przyrodę oraz znane w całym kraju leniwce. Jednak to nie wszystkie niespodzianki rezerwatu. Oprócz przesympatycznych ssaków, spotkamy tu także szopy pracze, wyjce czarne oraz dumne iguany. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie kąpiel w ciepłych wodach Kostaryki oraz postój przy plantacji bananów.

Dodatkowe informacje

  • Orientacyjna cena wycieczki: 57.00 dolarów amerykańskich (USD) za osobę.
  • Cena wycieczki obejmuje: transport,lokalnego przewodnika oraz wstęp do Parku Narodowego Cahuita.
  • Czas trwania wyprawy: około 6 godzin.

Uwaga! Opisy i ceny wycieczek fakultatywnych mają jedynie charakter informacyjny.

Na koniec TOP 12 rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić będąc w Kostaryce

1). Wybierzcie się na jedną z kostarykańskich plantacji kawy. Na miejscu czekają na Was nieziemskie widoki oraz możliwość spróbowania aromatycznego napoju. 

2). Odwiedźcie San José – intrygującą stolicę kraju. Tamtejsze atrakcje i muzea z pewnością zrobią na Was piorunujące wrażenie.

3). Zróbcie pamiątkowe zdjęcie wulkanowi Arenal. Będzie czym pochwalić się przed znajomymi.  

4). Zaszalejcie na kolejce tyrolskiej. Zjazd pomiędzy wierzchołkami drzew to niezwykle ekscytujące przeżycie.

5). Skosztujcie Gallo pinto (ryżu zmieszanego z czarną fasolą i warzywami) oraz tamales. Lokalne specjały przypadną do gustu każdemu, kto lubi dania na bazie ryżu.

6). Wyruszcie na ekscytujący rejs katamaranem wzdłuż wybrzeża Kostaryki. Gorąca atmosfera oraz piękne widoki gwarantowane!

7). Zobaczcie na własne oczy Rezerwat Lasów Chmurowych – Monteverde. Na śmiałków czeka również niezapomniana wspinaczka (trekking po górach).

8). Wstąpcie na największą na świecie plantację ananasów. Chyba nie widzieliście jeszcze, jak rosną te słodkie owoce…

9). Odpocznijcie na jednej z kostarykańskich plaż. Playa Tamarindo, Playa Flamingo, Playa Santa Teresa oraz Playa Junquillal czekają na Wasze przybycie!

10). Poszukajcie leniwców ukrytych w koronach drzew. Te przesympatyczne ssaki od zawsze stanowią wizytówkę Kostaryki.

11). Weźcie kilka łyków naturales, czyli soku ze świeżo wyciskanych owoców. Raz spróbowany, już na zawsze pozostanie w Waszej pamięci.

12). Zawitajcie do Kostaryki we wrześniu – w tym czasie będziecie mogli oglądać żółwiki wykluwające się z jaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments