Wycieczki fakultatywne na Dominikanie

21 stycznia 2021
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4]

„Królowa Karaibów” – czy wiecie Państwo, o jakim kraju mowa? Jeśli nie, służymy podpowiedzią! Mowa tu oczywiście o Dominikanie, czyli prawdziwej „królowej piękności”.

Republika Dominikańska to kraj, który urzeka dziewiczą przyrodą, czystą wodą oraz kurortami tętniącymi życiem przez okrągły rok. I jak to bywa z pięknościami – można ją kochać lub nienawidzić. A Wy jakie macie zdanie o Dominikanie? Jeśli jeszcze nie zdążyliście poznać jej prawdziwego oblicza, koniecznie wybierzcie się na Karaiby. Na miejscu czekają na Was fantastyczne miejsca i wyprawy.

Z jakich wycieczek fakultatywnych będzie można skorzystać na Dominikanie?  

Oto kilkanaście propozycji dla miłośników prawdziwej egzotyki

– Propozycja nr 1 – „City Tour” – Santo Domingo”

Santo Domingo (Santo Domingo de Guzmán) to jedna z najnowocześniejszych stolic na Karaibach. Miasto, mimo swoich licznych zabytków (dodajmy kolonialnych zabytków), wydaje się być „młode duchem”, czego przykładem jest Plaza de Espana – plac wypełniony po brzegi klimatycznymi knajpkami. Jeśli lubicie Państwo obserwować przechodniów z filiżanką lub szklaną ulubionego napoju w dłoni, ta część Santo Domingo będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ale to w czasie wolnym! Teraz jednak sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na turystów w kosmopolitycznej stolicy Republiki Dominikańskiej.

Oto TOP 5 największych atrakcji Santo Domingo de Guzmán

 • Zona Colonial – Dzielnica Kolonialna wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. • Fortaleza Ozama (Twierdza Ozama) – główna budowla obronna miasta.
 • Faro a ColonMauzoleum Krzysztofa Kolumba.
 • Primada de America – wyjątkowej urody katedra.
 • CalledeLas Damas – najstarsza (pierwsza) brukowana ulica w Ameryce.

Uwaga! Dodatkową atrakcją podczas „City Tour” – Santo Domingo” będzie niezapomniana wyprawa do Parku Tres Ojos (Trojga Oczu, a właściwie jezior), w którym kręcono sceny do kultowego filmu „Tarzan”. Na miejscu będzie można podziwiać m.in. malownicze jeziorka porośnięte tropikalną roślinnością, a także tajemnicze groty.

Przeczytaj również:

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 329.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 14,5 godz. (rozpoczyna się o godz. 6:00, a kończy o 20:30).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór z hotelu,
 • transport,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • lunch z napojami.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem lub kapelusz, wygodne obuwie, krem z filtrem UV oraz butelkę wody.

– Propozycja nr 2 – „City Tour” – Puerto Plata”

Puerto Plata to miasto, które charakteryzuje się przepiękną, wiktoriańską zabudową oraz niezliczoną ilością atrakcji. Jesteście ciekawi, co czeka na Was podczas „City Tour” – Puerto Plata”? Głównie rum, bursztyny, piękne widoki oraz niezapomniane wrażenia. Ale po koleiPierwszym punktem zwiedzania miasta będzie wjazd kolejką na górę Isabel de Torres, z której rozpościera się przepiękna panorama wybrzeża. Jeśli pogoda dopisze, wyruszycie na krótki spacer po ogrodzie botanicznym – a tam można naprawdę zakochać się w bujnej, egzotycznej roślinności. Aha, zapomnielibyśmy! Będąc na Isabel de Torres, staniecie oko w oko z majestatycznym Pomnikiem Chrystusa – a tego nie da się opisać słowami…

Kolejną atrakcją, która powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom zabytkowych miejsc, jest zwiedzanie historycznego centrum miasta. Malowniczy ryneczek i Forteca śwFilipa z pewnością zrobią na Was piorunujące wrażenie. Czy to już wszystko? Ależ nie! Co powiedzielibyście na kusząco brzmiące „warsztaty rumowe”? Wizyta w fabryce rumu oraz likierów to niecodzienna możliwość spróbowania lokalnych specjałów alkoholowych. A jest w czym wybierać!

Kulminacją wycieczki będzie oczywiście czas wolny na zrobienie zakupów. Wyroby z bursztynu czy larimaru (półszlachetnego błękitnego kamienia), rum, cygara oraz aromatyczna kawa to tylko kilka propozycji pamiątek z Dominikany. Zachęcamy więc Was do zrobienia fantastycznych sprawunków!       

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 269.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 9 godz. (rozpoczyna się o godz. 08:00, a kończy o 17:00).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór z hotelu,
 • transport autokarem lub busem,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • smaczny obiad.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem z filtrem UV oraz obuwie nadające się do wielogodzinnego zwiedzania.

– Propozycja nr 3 – „Targ, kakao i cygara”

Marzy się Państwu Dominikana w pełnej krasie? Wobec tego koniecznie wybierzcie się na niezapomnianą wyprawę w głąb lądu. To trzeba przeżyć na własnej skórze!

Wycieczka „Targ, kakao i cygara” rozpoczyna się od zwiedzania plantacji kakao. Na miejscu poznacie tajniki wytwarzania lokalnej czekolady, a także zajrzycie do typowo dominikańskiego domu. Wizyta w takim domostwie to świetna okazja, aby zaznajomić się z kulturą i zwyczajami rdzennych mieszkańców kraju. Co dalej? Następnie wyruszycie do Cibao – regionu, który obfituje w piękne widoki i ciekawe zabytki. Naprawdę będzie co podziwiać! Ale co tu dużo ukrywać, podczas wycieczki „Targ, kakao i cygara” wszyscy czekają na jedno – na zwiedzanie targu pełnego tropikalnych warzyw i owoców oraz szamańskich alejek. To dopiero prawdziwe oblicze Dominikany! Na koniec odwiedzicie jeszcze fabrykę cygar, zjecie smaczny obiad oraz zobaczycie zachód słońca na popularnej plaży.

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 319.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 11 godz. (rozpoczyna się o godz. 08:00, a kończy o 19:00).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór bezpośrednio z hotelu,
 • bezpieczny transport busem lub autokarem,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • tradycyjny obiad dominikański.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, strój kąpielowy.

– Propozycja nr 4 – „Karaibska przyroda – Wodospady Damajagua”

Wodospady Damajagua, a właściwie rezerwat złożony z 27. naturalnie wyżłobionych wodospadów, to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników przyrody i… przygody. W trakcie tej elektryzującej wycieczki fakultatywnej będziecie Państwo mogli podziwiać egzotyczną roślinność, skakać do wody i cieszyć się chwilami z najbliższymi. Jest jedna uwaga: musicie posiadać dobrą kondycję fizyczną oraz pozytywną energię! 

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 219.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 4 godz. (rozpoczyna się o godz. 09:30, a kończy o 13:30).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór bezpośrednio z hotelu,
 • transport,
 • opiekę angielskojęzycznego pilota.

Cena wycieczki nie zawiera:

 • posiłków,
 • napojów.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, buty do wody, ręcznik, strój kąpielowy, preparat na komary.

– Propozycja nr 5 – „Rafting w górskiej scenerii”

Lubicie adrenalinę w najczystszej postaci? Wybierzcie się więc na spływ najdłuższą rzeką Republiki Dominikańskiej – Yaque del Norte. Oprócz przepięknych krajobrazów, na chętnych czekają tam także wodne kaskady, kaniony i elektryzujące emocjeCzujecie się lekko zaniepokojeni? Spokojnie! Spływ po rzece Yaque del Norte będzie odbywał się pod okiem profesjonalnego przewodnika.

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 349.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 9,5 godz. (rozpoczyna się o godz. 07:30, a kończy o 17:00).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór bezpośrednio z hotelu,
 • transport,
 • opiekę anglojęzycznego pilota,
 • pożywne śniadanie oraz obiad.

Cena wycieczki nie zawiera:

 • filmu oraz/lub zdjęć ze spływu.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, ręcznik, strój kąpielowy oraz pieniądze.

– Propozycja nr 6 – „Wycieczka konna”

Karaibski wiatr we włosach, piaszczysta plaża, ostatnie promienie zachodzącego słońca – któż z Nas nie marzy o chwilowym poczuciu wolności? Jeśli jeszcze nie zrealizowaliście tego pragnienia, koniecznie wyruszcie na Dominikanę. Na miejscu będziecie mogli wdrapać się na grzbiet białego rumaka i popędzić w siną dal… A widoki i wrażenia są nie do opisania.

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 199.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 6,5 godz. (rozpoczyna się o godz. 07:30, a kończy o 14:00).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór z hotelu,
 • opiekę polskojęzycznego lub anglojęzycznego pilota.

Cena wycieczki nie zawiera:

 • posiłków,
 • napojów.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, wygodne obuwie (np. sportowe), krem do opalania.

– Propozycja nr 7 – „Rajska Wyspa – rejs VIP na Saonę Północy”

Marzy się Państwu odpoczynek na niebiańskiej plaży? Przyszedł więc czas, aby wybrać się do miejscowości Punta Rucia, która zachwyca kilometrami białych plaż. Piękne, wręcz dziewicze krajobrazy, przywodzą na myśl autentyczny raj. Eh, można się rozmarzyć…

Podczas tego niezapomnianego (i dodajmy luksusowego) rejsu katamaranem, będziecie mieli także możliwość odwiedzenia malowniczej wysepki Cayo Paraiso, odpoczynku w otoczeniu rajskiej przyrody, a także przepłynięcia przez kanał namorzynowy. Takich widoków nikt Wam nie odbierze!

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 429.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 10 godz. (rozpoczyna się o godz. 08:15, a kończy o 18:15).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór bezpośrednio z hotelu,
 • przejazd,
 • rejs luksusowym katamaranem,
 • opiekę polskojęzycznego lub anglojęzycznego pilota,
 • obiad,
 • schłodzone napoje.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem do opalania z filtrem UV, ręcznik, strój kąpielowy, pieniądze.

– Propozycja nr 8 – „Dominikana – szlakiem rajskich plaż”

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Dominikana to prawdziwa „królowa” plaż i rajskich widoków. Znajdziemy tu praktycznie wszystko – krystalicznie czystą wodę, biały piasek, tropikalną roślinność oraz wspaniałą atmosferę. Jeśli marzy się Państwu relaks połączony z aktywnym wypoczynkiem, wycieczka „Dominikana – szlakiem rajskich plaż” będzie świetnym rozwiązaniem. Co przewidziano w programie? Przede wszystkim podziwianie dominikańskich plaż, odpoczynek (z możliwością kąpieli) nad turkusowym jeziorem Dudu, obiad na Playa Grande – najpiękniejszej plaży Dominikany, a także wizytę nad laguną Gri Gri. Warto jeszcze dodać, że laguna Gri Gri (Gri Gri Lagoon) to miejsce szczególnie polecane wszystkim miłośnikom przyrody. Warto wybrać się tam z najbliższymi!

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: od 339.00 PLN za osobę.

Wycieczka trwa około: 12 godz. (rozpoczyna się o godz. 07:30, a kończy o 19:30).

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór bezpośrednio z hotelu,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • obiad z langustą w roli głównej.

Koniecznie zabierzcie ze sobą: okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy (np. kapelusz), krem do opalania, ręcznik, strój kąpielowy.

– Propozycja nr 9 – „Nurkowanie w Punta Cana”

Punta Cana, jak wszyscy dobrze wiemy, to jeden z najchętniej wybieranych kurortów na Dominikanie. Trudno jednak dziwić się takiemu stanowi rzeczy, przecież w tej części kraju czekają na turystów same przyjemności i niespodzianki. Jeśli więc będziecie stacjonować w Punta Cana, koniecznie wybierzcie się w emocjonującą podróż w głąb krystalicznie czystej wody. Czy to już wszystko? Ależ nie! Prawdziwą gratką dla miłośników nurkowania będzie możliwość zobaczenia wraku Enriquillo RM22. Enriquillo RM22 to 40 – metrowy trałowiec pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Warto zobaczyć go na własne oczy!

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: 699.99 PLN za osobę.

Termin: codziennie.

Prognozowany powrót do hotelu: około godziny 17:30.

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór z hotelu,
 • wyprawę do najpiękniejszych regionów Punta Cana,
 • profesjonalną bazę nurkowąi pomoc w czasie szkolenia,
 • bilet do Indian Taino – podwodnego muzeum.

– Propozycja nr 10 – „Samana – ucieczka od utartych szlaków”

Lubicie zwiedzać miejsca, w których przyroda wciąż zachwyca swoim dziewiczym pięknem? Wobec tego Samana – ucieczka od utartych szlaków” będzie świetną odskocznią od codzienności. Plantacje trzciny cukrowej, pola ryżowe, Park Narodowy Los Haitises, niesamowite pasma górskie oraz białe plaże to tylko namiastka tego, co czeka na Was podczas wycieczki w głąb Dominikany. Ale po kolei! Pierwszym punktem wyprawy będzie wizyta na plaży Playa Bonita, która słynie z cudownej, kameralnej atmosfery. Na miejscu będziecie mieli czas na podziwianie rajskich krajobrazów oraz spałaszowanie lokalnych specjałów. Ech… Żyć, nie umierać!

A teraz czas na prawdziwą bombę – wizyta na rancho! Jednak nie będzie to taka zwyczajna wizyta, o jakiej myślicie. Zaraz po przybyciu na miejsce udacie się na 45 – minutową przejażdżkę konną pod spektakularny wodospad El Limon. Chętni będą mogli oczywiście zażyć orzeźwiającej kąpieli u podnóża wodospadu i cieszyć się wspaniałą atmosferą.

Myślicie, że to już koniec? Musimy wyprowadzić Was z błędu. Ostatnim, ale jakże odprężającym punktem wycieczki będzie relaks na plaży El Portillo. A tam – jak to na plaży – będziecie mogli robić, co tylko dusza zapragnie. Udanego wypoczynku!

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: 999.99 PLN za osobę.

Termin: czwartki i niedziele.

Prognozowany powrót do hotelu: około godziny 22:00.

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór z hotelu,
 • przejażdżkę po najpiękniejszych regionach Dominikany,
 • opiekę polskiego przewodnika,
 • obiad i przekąski,
 • napoje,
 • wyprawę konną pod spektakularny wodospad El Limon.

– Propozycja nr 11 – „Samana – Park Narodowy Los Haitises, wodospad El Limon oraz wyspa Bacardi”

Wyprawa do najpiękniejszych miejsc Dominikany to propozycja dla osób, które nie lubią utartych szlaków. Musicie bowiem wiedzieć, że kraj ten – oprócz typowo turystycznych kurortów (jak np. Punta Cana) – posiada również niezliczoną ilość atrakcji, do których zwykle turyści nie docierają. Co więc czeka na zniecierpliwionych obieżyświatów podczas wyprawy w głąb Dominikany? Cała masa fantastycznych przygód.

Pierwszym punktem na trasie zwiedzania będzie malownicza miejscowość Las Canitas, w której zjecie śniadanie złożone z samych pyszności. Brzmi kusząco, prawda? Następnie odwiedzicie jedno z najbardziej intrygujących miejsc na Dominikanie – Park Narodowy Los Haitises. Musicie wiedzieć, że Park Narodowy Los Haitises obfituje w niesamowitą ilość przyrodniczych zagadek. Na miejscu natkniecie się na duże obszary lasów namorzynowych, trawę morską, tropikalną roślinność oraz piękne plaże. To jednak nie koniec atrakcji! Kolejną niespodzianką będzie 45 – minutowa przejażdżka konna pod spektakularny wodospad El Limon. Spokojnie, nad Waszym bezpieczeństwem będą czuwali profesjonalni przewodnicy.

Uwaga, uwaga! Odważni, a przecież do nich świat należy, mogą śmiało wykąpać się u podnóża wodospadu. Będzie naprawdę orzeźwiająco!

Po zjedzeniu smacznego obiadu (obiad zostanie podany w postaci tradycyjnego, dominikańskiego posiłku), wyruszycie na wyspę Cayo Levantado, którą potocznie nazywa się Bacardi. Na wyspie będziecie mogli oddać się błogiemu lenistwu, a także popatrzeć na rajskie krajobrazy. To dopiero życie!

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: 519.99 PLN za osobę.

Termin: środy i piątki.

Prognozowany powrót do hotelu: około godziny 20:00.

Cena wycieczki zawiera:

 • odbiór z hotelu,
 • opiekę polskiego przewodnika,
 • przejażdżkę po najpiękniejszych regionach Dominikany,
 • rejs katamaranem przez Park Narodowy Los Haitises,
 • przejazd półotwartą ciężarówką,
 • wyprawę konną pod spektakularny wodospad El Limon,
 • zwiedzanie wyspy Bacardi,
 • śniadanie i obiad,
 • napoje.

– Propozycja nr 12 – „Laguna Gri-Gri” – prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników czystego morza i białych plaż

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: około 40.00 USD za osobę.

Termin: środy.

– Propozycja nr 13 – „Rejs katamaranem”, czyli całodzienne zwiedzanie połączone z kąpielą w najpiękniejszych zakątkach Dominikany

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: około 65.00 USD za osobę.

Termin: wtorki, czwartki i soboty.

– Propozycja nr 14 – „Haiti” – dwa dni prawdziwej wolności

W trakcie trwania tej niezapomnianej, 2 – dniowej wyprawy na Haiti, będziecie Państwo mogli odwiedzić najciekawsze zakątki kraju. Spenetrujecie m.in. CapHaïtien – miasto z licznymi miejscami do zwiedzania, La Citadelle oraz Sans-Souci – dawną królewską rezydencję Henriego Christophe’a. Będzie naprawdę gorąco!

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: około 225.00 USD za osobę.

Termin: soboty.

– Propozycja nr 15 – „Ranczo Jonathan” – całodzienna wyprawa po najpiękniejszych zakątkach Dominikany

Uwaga, uwaga! Wyprawa odbywa się na grzbiecie sympatycznego rumaka.

O tym też trzeba wiedzieć!

Orientacyjna cena wycieczki wynosi: około 55.00 USD za osobę.

Termin: środy.

Jak zdążyliście już Państwo zauważyć, propozycji wycieczek fakultatywnych jest naprawdę wiele. W zależności od zasobności portfela, będziecie mogli skorzystać z różnych form wypoczynku. Jazda konna, rafting, rejs katamaranem – naprawdę jest w czym wybierać!  

Uwielbiacie rozkoszować się gorącym słońcem? Sprawdźcie więc, jak kształtują się temperatury powietrza na Dominikanie. Dzięki takim informacjom będziecie mogli dopasować ubiór do warunków panujących na zewnątrz.

1). Temperatury powietrza w dzień:

 • styczeń na Dominikanie – 29 stopni Celsjusza,
 • luty na Dominikanie – 29 stopni Celsjusza,
 • marzec na Dominikanie – 30 stopni Celsjusza,
 • kwiecień na Dominikanie – 30 stopni Celsjusza,
 • maj na Dominikanie – 31 stopni Celsjusza,
 • czerwiec na Dominikanie – 31 stopni Celsjusza,
 • lipiec na Dominikanie – 32 stopnie Celsjusza,
 • sierpień na Dominikanie – 32 stopnie Celsjusza,
 • wrzesień na Dominikanie – 31 stopni Celsjusza,
 • październik na Dominikanie – 31 stopni Celsjusza,
 • listopad na Dominikanie – 31 stopni Celsjusza,
 • grudzień na Dominikanie – 30 stopni Celsjusza.

2). Temperatury powietrza w nocy:

 • styczeń na Dominikanie – 20 stopni Celsjusza,
 • luty na Dominikanie – 19 stopni Celsjusza,
 • marzec na Dominikanie – 20 stopni Celsjusza,
 • kwiecień na Dominikanie – 21 stopni Celsjusza,
 • maj na Dominikanie – 22 stopnie Celsjusza,
 • czerwiec na Dominikanie – 22 stopnie Celsjusza,
 • lipiec na Dominikanie – 22 stopnie Celsjusza,
 • sierpień na Dominikanie – 23 stopnie Celsjusza,
 • wrzesień na Dominikanie – 23 stopnie Celsjusza,
 • październik na Dominikanie – 22 stopnie Celsjusza,
 • listopad na Dominikanie – 22 stopnie Celsjusza,
 • grudzień na Dominikanie – 20 stopni Celsjusza.

Zastanawiacie się, kiedy jechać na Dominikanę? Odpowiedź jest prosta, zawsze! Musicie jednak wiedzieć, że najlepszym czasem na penetrowanie najciekawszych zakątków kraju jest okres od stycznia do marca, nazywany również porą suchą.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments