Wycieczka promem do Szwecji – zwiedź Malmö i Lund!

11 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nie masz jeszcze planów wakacyjnych w tym roku? A może bardzo chciałbyś wyjechać, lecz ciężko pracujesz i masz do dyspozycji wyłącznie długi weekend? W każdej z tych sytuacji należy Ci się przynajmniej krótki odpoczynek. Rejs promem do Szwecji, połączony ze zwiedzaniem Malmö i Lund, jest świetnym wyborem na spontaniczny wyjazd z partnerem, dziećmi lub po prostu całą rodziną. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Was w Szwecji.

Odkryj nieznane i wybierz wycieczkę promem do Szwecji

Do niedawna Polacy kojarzyli Szwecję głównie ze stylem skandynawskim w dziedzinie aranżacji wnętrz i dodatków. Jednak wiedza o jej mieszkańcach, kulturze i historii w erze tanich i łatwo dostępnych podróży staje się wśród naszych rodaków coraz większa. I zresztą bardzo dobrze – Szwecja ma nas czym zachwycić. Jeśli chcesz poznać dwa fascynujące i piękne szwedzkie miasta – Malmö i Lund – wybierz się na rejs życia ze Stenaline! Daj się oczarować zapierającymi dech w piersi krajobrazami Szwecji i złap wiatr w żagle.

 

Dlaczego warto wybrać się promem ze Stenaline?

W cenie rejsu turystycznego zawiera się przejazd promem w obie strony wraz z noclegami w komfortowej kabinie z własną łazienką, całodzienną wycieczkę z przewodnikiem i podróż autokarem, ubezpieczenie NW i KL, a także szereg atrakcji na statku, w tym dyskoteka i restauracja (https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/malmo-i-lund). Turysta otrzymuje wszystko w jednym miejscu, nie musi martwić się o samodzielną organizację wyjazdu i planowanie powrotu. Stenaline robi to za Ciebie!

 

Liczy się cel, ale również droga do celu

Tanie promy do Szwecji przetransportują Cię dokładnie tam, gdzie planujesz. Pamiętaj jednak, że ważny jest nie tylko ostateczny cel, ale również droga do jego osiągnięcia – w tym przypadku już sama podróż będzie ekscytującym wydarzeniem. Rejs promem do Szwecji to okazja do podładowania baterii i odpoczynku w gronie najbliższych. Na statku zabawa trwa do białego rana. Ci, którzy lubią potańczyć, będą zadowoleni z dyskoteki na pokładzie. Natomiast ci, którzy cenią sobie dobrą kuchnię, na pewno nie omieszkają wstąpić do tutejszej restauracji. Wspaniałe pejzaże Skandynawii sprawią, że będziesz chciał tu jeszcze nie raz wracać.

 

Malmö – tu tradycja łączy się z nowoczesnością

Jeśli chcesz lepiej poznać jedno z największych miast Szwecji – Malmö – wybierz zorganizowaną wycieczkę autokarową. Nie musisz martwić się o transport – o to zatroszczy się organizator – Stenaline.

Co warto zobaczyć w Malmö? Przede wszystkim kościół św. Piotra wzniesiony w stylu gotyckim, zamek Malmöhus z początku XVI wieku oraz dawne tereny stoczni wraz z Turning Torso – najwyższym budynkiem w Szwecji. Myli się ten, kto uważa, że w mieście znajdzie tylko zabytkowe budowle. Malmö łączy w sobie historyczne katedry z zupełnie nowoczesnymi obiektami, między innymi z wybudowaną w 2008 roku Malmö Areną. Miasto jest też ważnym ośrodkiem uniwersyteckim i kulturalnym – znajdują się tu wydziały Uniwersytetu w Lund. To sprawia, że miejscowość tętni życiem i młodością, którą do miasta wprowadza obecność studentów z całego świata.

Wybierz się do Lund i poznaj kolebkę europejskiej archeologii

Miasto na południu Szwecji zachwyca zabytkami i bliskością przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje romańska katedra, która była świadkiem koronacji kolejnych duńskich monarchów. W Lund działa najstarsze muzeum archeologiczne w Europie. Co ciekawe, miejscowość jest miastem partnerskim Zabrza. Lund stanowi też centrum intelektualne krajów nordyckich za sprawą istniejącego tu Królewskiego Karolińskiego Uniwersytetu. Rejs promem do Szwecji daje okazję do poznania miast wybudowanych w stylu, którego nie spotkamy nigdzie indziej. Kierunek ten jest wciąż dość mało spotykaną wakacyjną opcją, która nie zdążyła się jeszcze znudzić. Stanowi ciekawą alternatywę dla tych turystów, których nie satysfakcjonuje pasywny wypoczynek w standardowych kurortowych basenach Zachodniej Europy. Wyjazd promem do Szwecji to również świetny pretekst do tego, aby zrobić sobie krótki urlop i wyruszyć z rodziną lub znajomymi w fascynującą podróż do naszych północnych sąsiadów.

Artykuł sponsorowany

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments