Wycieczka do Włoch – pomysł na zawsze udany wyjazd! [9 miast]

9 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

Włochy to kraj-symbol. Trudno znaleźć państwo na świecie o bardziej charakterystycznym kształcie (but), bardziej znanej i lubianej kuchni (makarony, pizza, risotto) czy lepiej rozpoznawalnych zabytkach (Koloseum i Panteon w Rzymie, Bazylika św. Piotra w Watykanie). Trudno zliczyć powody, dla których warto jeździć do Włoch. Postanowiliśmy jednak zebrać przynajmniej najważniejsze z nich.

Dlaczego Polacy kochają Włochy?

Ach, ten włoski temperament! Wystarczy choć przez kilka godzin poobcować z rodowitymi Włochami, by zarazić się ich optymizmem oraz radością życia. Nic dziwnego, że ojczyzna słów „życie jest piękne” to właśnie Italia. Ludzie są tu otwarci, rozmowni i… niezwykle kochliwi. Wpływ na to ma m.in. piękna pogoda, śródziemnomorska dieta i narodowy charakter, który nakazuje Włochom nie przejmować się zanadto problemami, a już na pewno nie na wyrost. Włosi mają czas na wszystko, o czym świadczy choćby codzienna sjesta (która nota bene rzadko kiedy mieści się w sztywnych ramach czasowych, ale kto by się tym przejmował?).

Z czego słyną Włochy? Na pewno z nienagannego, uznanego na świecie stylu. Któż nie zna nazwisk takich jak Versace, Prada i Valentino? Poza tym wszyscy w Europie wiedzą, że najłatwiejszym do opanowania językiem obcym jest język włoski. Nie tylko dlatego, że ma przejrzystą gramatykę, ale też dlatego, że jest melodyjny, płynny i aż chce się go słuchać!

Co dalej? Włochy to także piękne krajobrazy i zakątki oraz liczne zabytki, w których zamknięta jest wielka historia, istotna dla każdego Europejczyka. Ale zwiedzanie to nie wszystko – Włochy są także doskonałym kierunkiem wypoczynkowym. Na Półwyspie Apenińskim pełno jest malowniczych plaż i słońca w takich ilościach, że wystarczy dla każdego.

Z czego słyną Włochy?

Miłośnicy kulinariów krzykną zapewne: z pizzy i pasty! To prawda, włoska kuchnia jest jedną z najbardziej lubianych kuchni świata i jest to niewątpliwie ogromna chluba tego kraju. Ale oprócz tego mamy jeszcze wspomnianą modę (z galanterią skórzaną na czele), a także samochody (Alfa Romeo, Fiat, Ferrari czy Lamborghini), operę (Puccini i Verdi) i kolebkę europejskiej cywilizacji, historię starożytnych Rzymian oraz pierwszych chrześcijan.

Włochy – co warto zobaczyć? 9 miast

Oj, jest co zobaczyć. Objazdowe wycieczki do Włoch od lat sprzedają się jak świeże bułeczki, bo atrakcji jest tu tak wiele, że objazd pozwala zobaczyć najwięcej atrakcji w jak najkrótszym czasie (bogatą ofertę znajdziesz np. na lidl-podroze.pl). Po pierwsze polecamy oczywiście Rzym. Wieczne Miasto jest tak atrakcyjne turystycznie, że spokojnie można by spędzić na jego zwiedzaniu cały pobyt we Włoszech. Obowiązkowo musisz odwiedzić też miasto sztuki, Florencję. To tu narodził się włoski Renesans, tu znajduje się słynna katedra Santa Maria del Fiore, Pałac Vecchio, Uffzi i Piazza della Signoria. Następnie polecamy Wenecję, miasto na wyspie, które słynie z kanałów i wodnych taksówek. Na tutejszym Placu św. Marka co roku odbywa się najsłynniejszy europejski karnawał, a przez cały rok miasto można podziwiać podczas rejsów gondolą.

Dobrze znanymi włoskimi miastami są także Palermo, Bolonia, Padwa, Turyn, Triest i Sienna. Tu już nie wszystko ma tak turystyczny wymiar, jak w Rzymie czy Wenecji. Palermo to stolica południa Włoch, miasto, w którym… mafia mówi dobranoc. Bolonia to typowy ośrodek uniwersytecki, który przyciąga rzesze europejskich studentów. Padwa pozostaje najczęściej w cieniu nieodległej Wenecji, Turyn znany jest zaś głównie z całunu i fabryki Fiata, a to zdecydowanie nie wszystko, co ma do zaoferowania. Triest, z racji jego skrajnie wschodniego położenia, traktowany jest często bardziej jako słowiański niż włoski. Czy mówimy o tym wszystkim, by odradzić ci wycieczkę do tych miast? Wręcz przeciwnie! Odwiedzając je, masz szansę zobaczyć pełen obraz Włoch, a nie tylko to, co proponują turystyczne przewodniki.

Nad pomysłem o wycieczce do Włoch nie ma co się zanadto zastanawiać. Nawet, jeśli miałby to być kolejny już wyjazd do tego kraju. Czy Włochami można się znudzić? Czy można powiedzieć „widziałem tam już wszystko”? Odpowiadamy stanowczo: nie, nie można! Wystarczy spojrzeć na wielość wycieczkowych ofert i posłuchać zdania milionów turystów, którzy czynią Włochy jednym z najpopularniejszych państw turystycznych na świecie.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments