Wycieczka do Dubaju- co warto zobaczyć?

28 lutego 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dubaj to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Miasto to oferuje wiele atrakcji, które zdecydowanie warto jest odwiedzić podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dubaj to miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Półwyspie Arabskim. Obecnie kojarzy się głównie z przepychem i bogactwem. Łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie, które robi ogromne wrażenie. Hotele w Dubaju zachwycają luksusem, jaki oferują. Przed odwiedzeniem tego wyjątkowego miasta warto poznać największe atrakcje Dubaju i koniecznie je odwiedzić.

Bez wątpienia jedną z największych atrakcji Dubaju oraz najbardziej rozpoznawalnym budynkiem na świecie jest Burj Khalifa. To najwyższy budynek na ziemi, który mierz 828 m. Jest to budowla, która tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Robi ogromne wrażenie już z zewnątrz, ale niesamowitych przeżyć dostarcza wjechanie na taras obserwacyjny, który zlokalizowany jest na 124. piętrze. Rozciąga się z niego widok na całe miasto oraz otaczającą je pustynię. Obok Burj Khlifa znajduje się największe na świecie centrum handlowe Dubai Mall, w którym można zrobić zakupy w ponad 1200 sklepach. W centrum znajduje się również oceanarium, w którym można podziwiać podwodny świat. Tuż obok Burj Khalifa i Duai Mall znajduje się sztuczne jezioro Dubai Lake z fontanną o długości 275 metrów. Może wystrzelić 83000 litrów wody na wysokość 150 metrów. Wieczorami rozpoczynają się atrakcyjne pokazy z muzyką oraz światłami, które przyciągają setki turystów.

Zwiedzając Dubaj warto również udać się na Palmę Jumeirah. Jest to sztucznie stworzona wyspa w kształcie palmy, na której można podziwiać zachód słońca lub spędzić czas w jednej z kilkudziesięciu restauracji i knajpek. Na wyspie tej usytuowany jest hotel Atlantis-jeden z najdroższych na świecie. Inną atrakcją, która powstała niedawno jest Dubai Frame. Pozwala podziwiać panoramę miasta z wysokości 150 metrów.

Innym budynkiem, który również nierozerwalnie kojarzy się z panoramą Dubaju jest hotel Burj-al-Arab. Stoi on na szczycie innej sztucznej wyspy. Swoim wyglądem przypomina nieco żagiel, a w jego pobliżu zlokalizowane są jedne z najpiękniejszych plaż w całym mieście. Hotel ten posiada 202 apartamenty, dwa baseny, kilkupiętrowe akwarium z żywą rafą koralową oraz wiele innych atrakcji, które czynią go jednym z najbardziej luksusowych na całym świecie. Na uwagę zasługuje także inne, jeszcze większe akwarium, które mozemy zwiedzić w Dubaju (https://zwierzaki.pl/dubai-aquarium)

Wycieczka do Dubaju- jakie miejsca warto odwiedzić?

Dubaj to miasto, które łączy w sobie nowoczesność z tradycją. Spacerując ulicami miasta, na którymi górują drapacze chmur warto udać się do dzielnicy Al Fahidi. Jest to zabytkowa część miasta, w której znajduje się wiele zabytków. Można w niej zobaczyć, jak wyglądało życie w XIX- wiecznym Dubaju. Warto również wybrać się w rejs łodzią, która zawiezie na drugi brzeg rzeki, na którym znajduje się targowisko.

Kolejnym ciekawym miejsce, które można zwiedzić w czasie wycieczki do Dubaju jest Dubai Museum. Zlokalizowane jest ono w najstarszym budynku w mieście pochodzącym z 1787 roku. Na dziedzińcu budynku znajduje się ekspozycja dawnych łodzi rybackich. W muzeum można zobaczyć, jak wyglądały tradycyjne arabskie domy, a także meczety oraz farmy daktyli. To miejsce, które warto odwiedzić bez względu na to, czy interesujemy się historią. Można w nim bowiem poczuć niesamowity klimat starego Dubaju i zobaczyć, jak bardzo zmieniło się to miasto.

Atrakcje Dubaju to nie tylko budynki czy dzielnice miasta, ale również otaczająca je pustynia, gdzie Dubaj jest położony (https://travelers.pl/gdzie-lezy-dubaj). Po kilkunastominutowej podróży samochodem można przenieść się w zupełnie inny świat. Pustynne safari na wielbłądach lub nowocześnie na quadach to niezapomniane przeżycie. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie położonych pośrodku pustyni osad, w których można obejrzeć występy tancerek lub zjeść pyszną kolację pod gwiazdami. Wycieczka do Dubaju to idealny pomysł na wakacyjny wyjazd.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments