Wybieramy zimowo-jesienny plecak turystyczny

17 listopada 2018
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Okres wędrówek górskich to nie tylko upalne lato i rześka wiosna. Nie gorszym momentem na zaplanowanie wypadu w góry jest sezon jesienno-zimowy, podczas którego można zachwycać się pięknem górzystych krajobrazów w znacznie surowszej odsłonie. Wielbiciele wspinaczek i zdobywcy szczytów z pewnością i w tym roku postanowią wybrać się na niebagatelną wycieczkę. Niezbędnym warunkiem jej udanego przeprowadzenia jest solidny ekwipunek. Aby móc go ze sobą zabrać koniecznym będzie zaopatrzenie się w wysokiej jakości plecak trekkingowy, który idealnie nadaje się na wszelkie górskie wyprawy. Jak wybrać najlepszy dla siebie duży plecak w góry? Gdzie znajdziesz plecaki turystyczne warte Twoich pieniędzy? Na co warto zwracać szczególną uwagę podczas jego zakupu tego typu plecaka zdradzamy w artykule poniżej.

Plecak trekkingowy na miarę Twoich potrzeb

Plecaki górskie należy odpowiednio dobierać nie tylko ze względu na panującą modę, ale przede wszystkim uwzględniając własne możliwości. Plecak trekkingowy może naprawdę sporo ważyć, gdy znajdzie się w jego wnętrzu całość ekwipunku na górską wyprawę. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi, czy gabaryty jakie posiada duży plecak w góry pasują do naszych rozmiarów. Osoba niska i drobna nie da sobie rady z niesieniem na plecach sporych gabarytów plecaka turystycznego. Dopasowanie wysokości plecaka i idealne ustawienie szelek ma ogromne znaczenie dla komfortu każdej wspinaczki. Nie bez powodu za ważną cechę idealnego plecaka w góry uważa się również solidność jego wykonania. Plecaki górskie nie mogą zostać zszyte byle jak z nietrwałych, łatwo ulegających zepsuciu i przemakaniu materiałów. Ponieważ bardzo szybko przestaną spełniać swoje role i doprowadzą do tragedii podczas górskiej wyprawy. Zanim zdecydujesz się na konkretny plecak zwróć szczególną uwagę na to z jakiego materiału są wyprodukowane budzące Twoje zainteresowanie plecaki trekkingowe. Najlepsze produkuje się głównie z solidnego i trwałego poliestru z wewnętrzną i zewnętrzną nieprzemakalną warstwą. Materiał ten stanowi gwarancje użyteczności, dlatego najlepiej jest wybierać uszyte właśnie z niego plecaki w góry. Zmienna atmosfera powietrza i wilgotny klimat nie zaszkodzą ekwipunkowi, który z łatwością wniesiemy na szczyt.

Wybierając plecak trekkingowy należy przyjrzeć się ilości posiadanych kieszeni, komór wewnętrznych i sprawności działania zamków błyskawicznych. Są to istotne walory, których brak może utrudnić zapakowanie planowanego ekwipunku. Im więcej dodatkowych kieszonek tym lepiej. Dzięki nim miejsce na przekąski, chusteczki czy napoje zawsze znajdzie się w plecaku. Ilość komór zewnętrznych również ma niebagatelne znaczenie, bowiem to one odpowiadają za utrzymanie porządku wewnątrz plecaka. Bez bałaganu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie zapakowałeś najpotrzebniejsze rzeczy.

Dobrze, gdy za wysoką jakością i solidnym wizerunkiem podąża także korzystna cena. Plecaki górskie możesz spotkać w rozmaitych kwotach od bardzo drogich do bardzo tanich. Jednakże nie zawsze za wysokością ceny podąża jakość plecaka trekkingowego. Dlatego polecamy Ci sprawdzony sklep internetowy SuperGalanteria.pl, gdzie znajdziesz porządne plecaki w góry, których zakup nie nadszarpnie Twojej kieszeni.

Z czystym sumieniem możemy polecić modne plecaki turystyczne sportowo- trekkingowe Bag Street Out Door 4007. Zostały praktycznie zaprojektowane nie tylko z myślą o górskich wędrówkach, ale także do codziennego użytku. W końcu plecak w góry nie musi być zawsze obszernym plecakiem trekkingowym. Zwłaszcza, gdy na wędrówkę górską wybierasz się kilka razy w roku i nie są to Himalaje? Innym modelem, który w przeciwieństwie do poprzedniego nadaje się ściśle na zdobywanie górskich szczytów jest trekkingowy plecak górski Bag Street Mountain 4414-1. To plecak męski, który z łatwością pomieści sporych gabarytów ekwipunek dzięki mocno profilowanym szelką wyposażonym w specjalną klamrę do spięcia. Duży plecak w góry może mieć nie tylko klasyczny, sportowy charakter. Często kupowanymi w SuperGalanteria.pl plecakami są plecaki wykonane w stylu vintage. Pojemne, funkcjonalne i bardzo wygodne podbiły serca klientów. Jednym z najczęściej wybieranym jest stylowy plecak męski Harold’s 4075-1 dostępny w kolorze niebieskim, czerwonym i szarym. Warto przyjrzeć się uważnie specyfice polecanych plecaków trekkingowych, które znalazły uznanie wśród wielu wymagających klientów i pomogły im zdobyć niejeden szczyt. Jeżeli chcesz kupić solidny plecak w góry postaw w tym roku na unikalną ofertę SuperGalanteria.pl.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments