Wspomnienia na dłużej — jak kreatywnie uwiecznić ważne chwile?

22 października 2021

W dzisiejszych czasach tylko nieliczni decydują się na wywołanie zdjęć. Galeria w smartfonie na dobre zastąpiła klasyczne albumy. Przypadkowe fotki mieszają się z tymi, które mają dla nas ogromne znaczenie. Warto to zmienić! Ważne chwile dobrze jest uwiecznić na dłużej, tak aby nawet po latach wywoływały wzruszenie. Przeglądnie ciekawych ujęć z rodziną lub przyjaciółmi stanie się czystą przyjemnością. Poszukujesz kreatywnych pomysłów? Znajdziesz je poniżej!

Odlewy gipsowe

Pamiątki w formie odlewów gipsowych cieszą się szczególną popularnością wśród rodziców. Odbicie małej stópki lub rączki po latach wzbudzi wiele emocji. To również niebanalna dekoracja wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbić dłonie zakochanych, a nawet ukochanego zwierzaka! Oprawiony odlew gipsowy to fantastyczna alternatywa dla standardowych obrazów. Genialnie wpasowuje się w aranżacje modernistyczne oraz industrialne. Obok takiej ozdoby ściennej nikt nie przejdzie obojętnie.

Fotoksiążki

Dla wielu osób fotoksiążki są lepszym rozwiązaniem niż albumy. Podstawową zaletą jest możliwość ich personalizacji. Każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju. Można zaprojektować go od A do Z, tak aby był w stu procentach zgodny z indywidualnymi preferencjami. Należy podkreślić, że w fotoksiążce mogą znajdować się nie tylko zdjęcia, ale również nagłówki, daty, szczegółowe opisy itd.

To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują pomysłu na prezent dla bliskiej osoby. Cena zależy od wielu czynników m.in. formatu, jakości papieru, liczby stron. Na stronie Wydawaj Dobrze można znaleźć kody rabatowe do Empik Foto: https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/empik-foto, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. 

Obrazy ścienne

Zdjęcie może stać się obrazem ściennym, o ile tylko jego rozdzielczość jest dostateczna. W przypadku dużych formatów fotografia wykonana smartfonem może okazać się niewystarczająca. Większość posiadaczy nowoczesnych smartfonów nie będzie mieć jednak tego problemu. Obrazy na płótnie są relatywnie tanie, a zarazem efektowne. Podstawą jest to, aby wybrać godną zaufania drukarnię, która stosuje certyfikowane tusze oraz trwałe materiały. Obrazy mogą mieć formę surową – takie dekoracje doskonale sprawdzają się w wielkomiejskich wystrojach.

Nie można nie wspomnieć o ramach z tworzywa sztucznego lub drewna. Nadają one ponadczasowej elegancji, która nigdy nie wychodzi z mody.

Ramki cyfrowe

Ramki cyfrowe spełnią oczekiwania miłośników gadżetów. W tym przypadku zdjęcia przechowywane są na karcie pamięci umieszczonej w urządzeniu. Zwykle wymaga ono podłączenia do źródła zasilania, jednak można również spotkać się z modelami na akumulator, które wymagają systematycznego ładowania. Cyfrowe ramki mogą pracować w różnych trybach. Zmieniające się fotografie sprawiają, że trudno oderwać wzrok. Nie trzeba wybierać jednego ulubionego zdjęcia! Na uwagę zasługują także rozmaite efekty świetlne.

Kubki i akcesoria

Zdjęcia mogą zostać umieszczone na kubkach, etui na telefon, poduszkach, a także wielu innych akcesoriach. To niekonwencjonalny sposób na uwiecznienie ważnych momentów. Spersonalizowane gadżety są chętnie wybierane na prezent. Taki upominek ma wartość sentymentalną, więc przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym.

Odzież z własnym nadrukiem

Fotki można przenieść również na odzież m.in. koszulki oraz bluzy. Priorytetem jest to, aby nadruki zostały wykonane z wysoką precyzją. Jakość należy postawić na pierwszym miejscu – w innym przypadku ubranie już po pierwszym praniu nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Ci, którzy nie chcą wydawać majątku powinni wziąć pod uwagę drukarnie internetowe, które oferują zniżki dla nowych klientów.

Zobacz Również

Komentarze