Wody termalne w Polsce – gdzie skorzystasz z ich dobroczynnych właściwości?

2 października 2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nie wszyscy wiedzą, że pod powierzchnią naszego kraju znajduje się mnóstwo źródeł prawdziwego skarbu – wód termalnych. Mają one ogromny potencjał zarówno energetyczny, jak zdrowotny. Póki co korzystamy głównie z tego drugiego, co jest zasługą powstawania coraz większej liczby kompleksów basenowych zasilanych wodą czerpaną z głębokich pokładów. Gdzie znajdują się najbogatsze złoża wód termalnych w Polsce? Dokąd warto się wybrać, aby móc skorzystać z ich doskonałych właściwości prozdrowotnych? Tego już dowiesz się z naszego artykułu.

Kierunek: Podhale

Źródła wód termalnych w Polsce znajdują się przede wszystkim w centrum oraz na południu naszego kraju, choć poszukuje się ich również w województwach północnych. Póki co najlepiej pod tym względem wypada region Podhala, gdzie nie tylko udało się uruchomić instalacje do pozyskiwania gorącej wody z głębokich pokładów, ale również jest ona wykorzystywana w najbardziej zorganizowany sposób. Przykładem może być Zakopane, gdzie coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z ciepła systemowego zapewnionego właśnie przez instalacje zasilane wodą termalną.

Właśnie dlatego chcąc w pełni wykorzystać dobroczynny potencjał wód termalnych w Polsce warto od razu zaplanować sobie wycieczkę na Podhale, a dokładnie do podnóża Tatr. W okolicach Zakopanego działa dziś co najmniej kilka godnych polecenia kompleksów basenowych zasilanych wodą z głębokich ujęć, która – co najważniejsze – ma bardzo korzystny dla ludzkiego organizmu skład.

Który kompleks termalny jest szczególnie godny polecenia?

Nasz typ to Termy BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl), czyli jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. Termy BUKOVINA to imponująca inwestycja, która na stałe wpisała się w już w krajobraz pięknie położonej Bukowiny Tatrzańskiej, zaledwie kilkanaście kilometrów od centrum Zakopanego.

Kompleks oferuje dostęp do kilkunastu basenów wypełnionych wodą termalną bardzo wysokiej jakości. Jest ona czerpana z głębokości 2400 metrów, dokładnie ze źródła znajdującego się pod północno-zachodnim zboczem Wysokiego Wierchu.

Woda zasilająca Termy BUKOVINA zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych, jest krystalicznie czysta oraz na bieżąco monitorowana pod względem składu (informacje na ten temat są stale aktualizowane na stronie internetowej obiektu).

Warto podkreślić, że woda termalna pozyskiwana na potrzeby kompleksu w Bukowinie Tatrzańskiej ma bardzo korzystny dla zdrowia bilans jonowy, dzięki czemu może być wykorzystywana w celach terapeutycznych oraz kosmetycznych.

Woda termalna zasilająca Termy BUKOVINA zawiera takie składniki, jak:

 • potas,
 • magnez,
 • żelazo,
 • chrom,
 • krzem,
 • siarka,
 • selen,
 • mangan,
 • lit,
 • wapń,
 • sód.

O zdrowotnych właściwościach i potencjale terapeutycznym wody termalnej w Polsce można przeczytać na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/poznaj-wlasciwosci-zdrowotne-wod-termalnych.

Dla zdrowia, ale też relaksu

Wizyta w kompleksie basenowym wykorzystującym wodę termalną jest propozycją nie tylko dla osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia. Jest to również znakomity pomysł na weekend we dwoje czy dłuższy pobyt z całą rodziną. Zwłaszcza, gdy mówimy o kompleksie klasy Term BUKOVINA.

Termy BUKOVINA to doskonale oceniane centrum relaksu i rekreacji. Oferuje dostęp do znakomicie wyposażonego SPA z nowoczesnymi saunami. Na miejscu można skorzystać z usług profesjonalnych masażystów, a także z zabiegów odnowy biologicznej oferowanych w Wellness BUKOVINA. Po całodziennym relaksie w wodzie termalnej warto posilić się w znakomitej Restauracji BUKOVINA serwującej kuchnię regionalną w nowoczesnym wydaniu.

Termy BUKOVINA to bardzo dobry wybór dla rodzin, ponieważ kompleks oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci, na czele z efektownymi zjeżdżalniami. W czasie, gdy najmłodsi szaleją w wodzie (oczywiście pod czujnym okiem ratowników) rodzice mogą np. udać się na wspólny masaż w ramach pakietu Time Together.

Warto również sprawdzić aktualne promocje na pakiety pobytowe, które obejmują nocleg w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA z nieograniczonym dostępem do term oraz atrakcyjnymi zabiegami odnowy biologicznej – jest to szczególnie ciekawa opcja dla par, które szukają inspiracji na spędzenie romantycznego weekendu tylko we dwoje.

Jak widać wody termalne w Polsce są dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki, w stosunkowo niedalekiej odległości nawet od województw położonych na północy naszego kraju. Warto to wykorzystać, ponieważ takie kąpiele są jedną z najlepszych form relaksu dla ciała i umysłu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments