Wiza na Kubę

5 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

Kuba jest egzotyczną wyspą zlokalizowaną na Morzu Karaibskim, w archipelagu Wielkich Antyli. Miejsce to słynie głównie ze wspaniałych klubów muzycznych, turkusowoniebieskiego morza oraz najlepszego na świecie rumu. Na Kubę warto przyjechać o każdej porze roku, zarówno latem, jak i zimą. Trzeba jednak wiedzieć, jak przebiegają tutaj podstawowe procedury wizowe.

Kuba – przepisy wizowe

Turyści wybierający się w podróż na „Wyspę, jak wulkan gorącą…”, powinni postarać się o tzw. Kartę Turysty (wizę), uprawniającą do wjazdu na terytorium Kuby. Karta Turysty składa się z dwóch części: pierwsza z nich jest odbierana na lotnisku przy wjeździe, natomiast druga – przy wyjeździe z Kuby. Pierwszą część Karty należy pokazać urzędnikowi kubańskiemu (wraz z paszportem) w trakcie odprawy paszportowej. Ważną informacją dla turystów jest fakt, że paszport powinien mieć min. 6 – miesięczną ważność.

Z jakich elementów składa się Karta Turysty (wiza)?

Przede wszystkim:

– z imienia i nazwiska osoby wjeżdżającej na wyspę (identycznie jak w paszporcie);
– z serii, a także numeru posiadanego paszportu;
– z obywatelstwa.

Dokumenty potrzebne do wizy

– Paszport.
– Ksero paszportu do pozostawienia na miejscu.
– Bilet lotniczy.
– Adres pierwszego meldunku na Kubie.

Gdzie można kupić Kartę Turystyczną (wizę)?

Wizę na Kubę (tzw. Kartę Turystyczną) można kupić w Ambasadzie Republiki Kuby w Warszawie (ul. Domaniewska 34A). Za trzydziestodniową Kartę Turystyczną trzeba będzie zapłacić 22,00 euro – płatne w gotówce.

Wiza na Kubę – jak długo jest ważna?

Wiza turystyczna jest ważna przez trzydzieści dni. Uwaga! Osoby chcące przedłużyć pobyt na Kubie, muszą także przedłużyć wizę (Kartę Turysty).

Wybierasz się na Kubę z całą rodziną? Nie wiesz, co robić z dzieckiem podczas lotu? Zachęcamy Cię do zabrania na pokład kilku kolorowych bajeczek (np. rymowanych), a także ulubionych gier planszowych – Twoje dziecko nie zdąży znudzić się lotem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments