Wiza na Bali

18 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 35 Average: 4.2]

Wyspa Bali (nazywana także „Wyspą Tysiąca Świątyń”, „Klejnotem Tropików” oraz „Rajem na Ziemi”) jest chętnie wybieranym kierunkiem urlopowym. Na miejscu na turystów czekają śnieżnobiałe plaże, tropikalne krajobrazy, bujna roślinność, a także gościnni mieszkańcy. Warto jednak wiedzieć, że aby móc przebywać na „Wyspie Tysiąca Świątyń”, konieczne jest uzyskanie stosownej wizy. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób można otrzymać pisemne zezwolenie na przekroczenie granicy.

Bali – wiza

Wybierając się w podróż na Bali (nazywaną także „Rajem na Ziemi”), należy uzyskać wizę indonezyjską. Warto wiedzieć, że można to uczynić na kilka sposobów:

• Pierwszym ze sposobów jest uzyskanie wizy (pisemnego zezwolenia na przekroczenie granicy) w Ambasadzie Indonezji w Polsce lub w innym kraju (test to wiza sześćdziesięciodniowa).
• Drugą propozycją jest wiza „on arrival” (wiza turystyczna), którą uzyskuje się zaraz po wylądowaniu na lotnisku.

Wiza indonezyjska (na Bali) – gdzie dokładnie można ją otrzymać?

Pisemne zezwolenie na przekroczenie granicy można otrzymać m.in. na lotnisku w Denpasar (stolicy, a także najbardziej zaludnionym mieście Bali).

Wiza na Bali – jaki jest jej „termin ważności”?

• Pisemne zezwolenie na przekroczenie granicy uzyskane w Ambasadzie Indonezji w Polsce lub w innym kraju ma 60 dni ważności. Warto wiedzieć, że wizę można przedłużać maksymalnie do 6. miesięcy bez konieczności opuszczania Indonezji (np. Bali).
• Wiza „on arrival” (turystyczna), czyli ta uzyskana na lotnisku w Indonezji (na Bali), jest ważna 30 dni. Należy zaznaczyć, że wizę turystyczną można przedłużyć tylko raz – o kolejne 30 dni. Uwaga! „On arrival” jest wizą jednokrotną. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że jeśli w trakcie ważności wizy turysta opuści Indonezję (Bali), zezwolenie stanie się bezwartościowe. Powtórny przyjazd do Indonezji (na Bali) będzie wymagał uzyskania kolejnej nowej wizy.

Wiza trzydziestodniowa (turystyczna, „on arrival”) jest bezpłatna dla obywateli Polski.

Jaką walutę zabrać na Bali?

Decydując się na wyjazd na Bali (nazywaną także Klejnotem Tropików” oraz „Rajem na Ziemi”), należy wziąć ze sobą walutę wymienialną – najlepiej dolary amerykańskie. Ciekawostką może być fakt, że najchętniej akceptowane na wyspie są te dolary, które zostały wyemitowane po 2001 roku.

Dodatkowe kwestie, na jakie należy zwrócić uwagę

• Przed wylotem na magiczną „Wyspę Tysiąca Świątyń”, należy sprawdzić datę ważności paszportu.
• Na miejscu powinno się pić wyłącznie wodę butelkowaną.
• Po przylocie należy zaktualizować godzinę na zegarku.
• Wybierając się w długą, fascynującą podróż do Indonezji, warto wziąć ze sobą większą ilość zasobów finansowych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments