Wiza do Omanu

16 października 2022
Click to rate this post!
[Total: 25 Average: 4.3]

„Ukryty Skarb Półwyspu Arabskiego” – bo tak często mówi się o Omanie, stanowi fascynujący kierunek podróżniczy, zupełnie odmienny od przepełnionego blichtrem Kataru.

Wiza do Omanu – jakie obowiązują zasady?

Jeśli lecisz na wakacje do Omanu na okres nie dłuższy niż 14 dni, to korzystasz z bezpłatnej wizy. Aby taką uzyskać, musisz na lotnisku okazać dokumenty potwierdzające rezerwację hotelu (sprawdź hotele w Omanie) i lotu powrotnego. Prawo do skorzystania z bezpłatnej wizy mają obywatele 103 krajów. Paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy licząc od daty wyjazdu z Omanu. Wymagane jest również międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące pokrycie kosztów opieki w razie zachorowania na COVID-19.

Uwaga: wydawanie wiz na lotnisku trwa niestety bardzo długo. Więcej na ten temat dowiesz się z recenzji, w której opisujemy hotel Rotana Resort Salalah.

Wizy na dłuższy pobyt

Jeśli zamierzasz wybrać się do Omanu na dłużej, to skorzystaj z tej strony i złóż wniosek o wizę online: https://www.rop.gov.om/english/visaservices_mainpage.html. Dostępne są:

  • wiza jednokrotna – maksymalnie miesięczny pobyt z kosztem 52 dolary,
  • wiza wielokrotna za 130 dolarów – ważna jest rok i uprawnia do wielu trzytygodniowych pobytów, przy czym pomiędzy kolejnymi podróżami muszą minąć co najmniej 3 tygodnie.

Sprawdź również: Oman – paszport czy dowód?

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments