Wiza do Kostaryki

13 kwietnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Macie zamiar spędzić urlop w rozgrzanej słońcem Kostaryce, ale nie wiecie, jak wyglądają przepisy wjazdowe dla turystów z Polski? Spokojnie. Mamy dla Was kilka dobrych wiadomości!

Po pierwsze, nie musicie posiadać wizy wjazdowej do kraju. Dokument ten będzie wymagany dopiero wówczasgdy zechcecie spędzić w Kostaryce więcej niż 90 dni. Po drugie, będziecie mogli cieszyć się kostarykańskim słońcem przez okrągły rok, a po trzecie – zobaczycie na własne oczy jedne z najpiękniejszych parków narodowych na świecie. To będzie niezapomniana przygoda! Zwłaszcza że wakacje w marcu w Kostaryce to świetny czas na odkrywanie najciekawszych zakątków kraju.  

Zobacz również: Kiedy jechać do Kostaryki?

Wiza – nie jest wymagana, a jakie dokumenty mogą przydać się Nam podczas przekraczania granicy?  

– Paszport.

Dokument paszportowy powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.

Ubezpieczenie zdrowotne.

Bilet lotniczy na dalszą podróż samolotem.

Turyści z Polski są również zobowiązani do wypełnienia tzw. Pase de Salud (Karty Zdrowia) – formularz można wypełnić na 48 godzin przed podróżą, a także uiszczenia opłaty lotniskowej w wysokości około 29.00 dolarów amerykańskich (USD) od osoby. Opłata dotyczy osób podróżujących samolotem.

Sprawdź: Kostaryka zabytki

Pozostałe porady dla turystów wybierających się do Kostaryki    

– Na miejscu nie ma obowiązku meldunkowego. Trzeba jednak wypełnić kwestionariusz migracyjny.

– Do kraju nie wolno wwozić produktów żywnościowych. Wyjątkiem są konserwy oraz jedzenie dla dzieci.

– Częstym pozdrowieniem w tej części świata jest „Pura Vida”, które oznacza  „proste, czyste życie”. Warto czerpać z niego jak najwięcej!

Nietaktem jest wejście do instytucji lub urzędu w krótkich spodenkach. Lepiej przygotować sobie odpowiednie ubranie.

– Z Kostaryki nie można wywozić fragmentów rafy koralowej, dzieł sztuki prekolumbijskiej oraz rzadkich odmian roślin i zwierząt.

– Stolicą kraju jest San José i to właśnie tam można spotkać największą ilość atrakcji turystycznych. Do najciekawszych z nich należą oczywiście: Teatr Narodowy, Muzeum Narodowe, Katedra Metropolitarna (Metropolitan Cathedral of San José) oraz Muzeum Przedkolumbijskiego Złota.  

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments