Wiza do Kenii

22 czerwca 2018
Click to rate this post!
[Total: 100 Average: 4.4]

Kenia (często nazywana „Bramą Afryki””, „Symbolem Całego Kontynentu” oraz „Kolebką Ludzkości”) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krajów Afryki. Państwo leży we wschodniej części kontynentu, na równiku, a także nad Oceanem Indyjskim. Kraj od północy graniczy z Somalią, Etiopią oraz Sudanem Południowym, od zachodu z Ugandą, natomiast od południa z Tanzanią. Stolicą Kenii jest Nairobi. Kenia słynie głównie z różnorodnych, zapierających dech w piersiach krajobrazów, produkcji herbaty, a także niezapomnianych (czasami elektryzujących) wypraw safari. Warto zobaczyć dzikie zwierzęta na własne oczy…

Pamiętajmy! Każdy, kto zamierza odwiedzić fascynującą „Kolebkę Ludzkości”, powinien wiedzieć, jak wyglądają konieczne procedury wizowe. Ważną informacją dla turystów może być fakt, że od pierwszego września 2015 roku wizę do Kenii można otrzymać za pośrednictwem strony internetowej.

Kenia – rodzaje wiz

Osoby wybierające się do Kenii w celu turystycznym (podziwianie krajobrazów, safari itp.), są zobowiązane do wykupienia wizy turystycznej. Ludzie biznesu – jadący na spotkanie z kontrahentami lub targi wystawiennicze, powinni natomiast zdecydować się na wizę biznesową.

Kenia – procedury wizowe

W pierwszej kolejności należy odwiedzić stronę – http://evisa.go.ke/, a następnie wypełnić wniosek wizowy (Kliknij przycisk „Wypełnij wniosek on line”). Drugą kwestią jest natomiast dostarczenie odpowiednich dokumentów. Wymagane dokumenty: skan paszportu – strony z danymi osobowymi oraz kolorowy skan zdjęcia w formacie paszportowym (plik jpg 500 x 500 pikseli). Opłata wizowa wynosi około 50,00 USD.

Kolejno po wejściu na stronę:

  1. Klikamy Create an account.

2. Klikamy Create an account pod eVisa Visitors (lewy dolny róg).

3. Wypełniamy formularz i klikamy na dole Continue.

Kolejne kroki macie opisane pod tym linkiem – http://www.tuitam.pl/dokumenty/Kenia_instrukcja_wizowa.pdf

Wyrobienie wizy do Kenii może trwać około 48 godzin. Wniosek jest potwierdzony wiadomością e – mail.

Na zauważenie zasługuje również fakt, że dzieci poniżej 16. roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego. Warunek: muszą podróżować z opiekunami.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments