Wiosenne wakacje – 5 kierunków, w które możesz się wybrać

21 marca 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Chłód, brak słońca, krótkie dni i przemęczenie sprawiają, że wraz z pierwszymi zwiastunami wiosny pojawia nam się myśl o chwili wytchnienia, odpoczynku i regeneracji. W zależności od typu wykonywanej pracy, upodobań i temperamentu jednym marzy się słodkie leniuchowanie, inni zdecydowanie preferują aktywny wypoczynek. To czy i dokąd się wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszych czasowych i finansowych możliwościach. Gdzie warto wybrać się na wiosenne wakacje, by naładować baterie po zimie?

Kiedy marzy nam się plaża

Słońce, leżak, piasek i drink z palemką to marzenie niejednego zmarzlucha. Jeśli mamy ochotę się wygrzać, to Afryka zawsze będzie dobrym wyborem. Egipt, Tunezja i Maroko to najbliższe nam cele podróży, które dzięki wysoko rozwiniętej turystyce i przystępnych cenach upodobali sobie Polacy. Ciekawymi ofertami kuszą również wysunięte na zachód Teneryfa, Gambia, czy Wyspy Zielonego Przylądka. W popularnej u nas Kenii w okresie od marca do maja występuje pora deszczowa, która nie wszystkim przypadnie do gustu.

Doskonałą pogodą zachęcają również Karaiby. Ciepła lazurowa woda, piękne piaszczyste plaże i sympatyczni ludzie na długo zapadną nam w pamięci. Odwiedzając Jamajkę, Kubę, czy Dominikanę możemy być pewnie, że wypoczynek będzie udany. Warto zaznaczyć, że kwiecień to ostatni moment przed rozpoczęciem pory deszczowej.

Jeśli od dawna myślimy o wyjeździe do Azji, to wiosna również może temu sprzyjać. Najdogodniejszy okres na wypoczynek na Filipinach przypada od grudnia do maja – kwiecień będzie więc idealnym czasem na plażowanie. Podobnie sytuacja wygląda w południowej części Indonezji. Natomiast Bali najlepiej odwiedzić od kwietnia do października. Jeśli pragniemy odwiedzić Kambodżę to najlepiej to zrobić od listopada do maja. Najwyższych temperatur możemy spodziewać się od lutego do kwietnia.

Gdy stawiamy na zwiedzanie

Hiszpania i Portugalia wiosną to idealne miejsca, by zachwycać się pięknem architektury i przyrody. To jeszcze nie szczyt sezonu, więc ceny wycieczek i w lokalnych restauracjach są niższe. Nie da się ukryć, że całe południe Europy zachęca do odkrywania swoich pięknych zakątków na przełomie od marca do maja. Temperatury są przyjemne i oscylują w granicy od 17 ° do 25 ° C. Do wyboru mamy piękne Włochy, Chorwację, Albanię czy Czarnogórę.

Zostajemy w Polsce

Gdy nie mamy możliwości zagranicznych wojaży, pozostaje nam cieszyć się urokami naszego kraju. A mamy w czym wybierać. W zależności od rejonu, który chcemy odwiedzić możemy zacząć od wycieczek górskich – wiosną góry zachęcają nas soczystą i świeżą zielenią roślinności. Jeśli nie chcemy spędzić tłumnych wakacji nad morzem to od kwietnia do czerwca mamy idealną okazję. Ciekawą opcją jest również podróż po Polskich zamkach.

Do wyboru mamy całkiem sporo kierunków wiosennych wakacji. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, na co mamy ochotę. Na długość urlopu nie zawsze mamy wpływ, ale jeśli brakuje nam środków na wyjazd, możemy skorzystać z pożyczki przez Internet, dzięki której zregenerujemy siły i z podwójną werwą wrócimy do swoich obowiązków.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments