Winiety – Węgry

7 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 4.5]

Węgry (ze stolicą w Budapeszcie) są państwem śródlądowym zlokalizowanym w Europie Środkowej. Kraj od 1955 roku jest członkiem ONZ, od 1999 roku członkiem NATO, natomiast od 2004 roku – członkiem Unii Europejskiej.

Turyści wybierający się w podróż do kraju o bardzo długiej tradycji winiarskiej, powinni wiedzieć, że na miejscu istnieją przepisy drogowe, których należy bezwzględnie przestrzegać. Poznajmy jeden z nich.

Winiety na Węgrzech – czy są obowiązkowe?

Winiety na Węgrzech nie są obowiązkowe. Warto jednak wiedzieć, że aby móc legalnie poruszać się po większości autostrad, a także dróg szybkiego ruchu, należy dokonać zakupu winiety.

Rodzaje winiet na Węgrzech

Na Węgrzech wyróżnia się cztery rodzaje winiet:

– Winiety tygodniowe.
– Winiety miesięczne.
– Winiety roczne – lokalne.
– Winiety roczne – krajowe.

Przykładowe ceny winiet na Węgrzech

Najtańsza, a tym samym najkrótsza winieta (winieta tygodniowa) dla pojazdów z kategorii D1, kosztuje 2 975 forintów (czyli około 42,00 zł). Winieta trzydziestodniowa, w tej samej kategorii, kosztuje 4780 forintów (około 68,00 zł), natomiast winieta roczna – 42 980 forintów (czyli około 608,00 zł).

Zobacz również:

Gdzie można kupić winietę?

Najwygodniejszym sposobem jest rezerwacja winiety on-line (przez Internet). Dlaczego? Ponieważ zakup winietki bez wychodzenia z domu daje nam możliwość zaoszczędzenia czasu, a także pozwala cieszyć się komfortowym zakupem. Uwaga! Do transakcji przez Internet będziemy potrzebowali karty kredytowej.

Innym, równie wygodnym sposobem, jest zakup winiety na stacji benzynowej, zlokalizowanej niedaleko płatnych dróg. Winietki można także nabyć w punktach znajdujących się przy granicy.

Uwaga! Do zakupu nalepki na stacji benzynowej będziemy potrzebowali jedynie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Węgry, jak ogólnie wiadomo, stanowią bezpieczny kierunek na wakacje z rodziną lub znajomymi. Aby jednak móc legalnie korzystać z węgierskich dróg oraz autostrad, będziemy musieli wnieść stosowną opłatę.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments