Winiety – Niemcy

25 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 22 Average: 4.6]

Niemcy, Republika Federalna Niemiec, jest państwem federacyjnym położonym w zachodniej, a także środkowej Europie. Kraj jest m.in. członkiem ONZ, G7 oraz G20. Jego stolicą jest Berlin.

Bezpieczne przemieszczanie się po kraju

Przemieszczanie się po niemieckich autostradach oraz drogach szybkiego ruchu jest przyjemne, a także w pełni bezpieczne – ze względu na dużą ilość wysokiej jakości odcinków autostrad. A jak wygląda kwestia opłat drogowych? Sprawdźmy to już teraz.

Niemcy – opłaty drogowe

Dobrą wiadomością dla kierowców samochodów osobowych jest fakt, że przejazd autostradami, a także drogami szybkiego ruchu w Niemczech jest bezpłatny. Warto zaznaczyć, że z opłat autostradowych są zwolnione także pojazdy policji, straży pożarnej, pojazdy wojskowe, pojazdy wiozące pomoc humanitarną, a nawet… pojazdy cyrkowe.

Opłaty za przejazd są pobieranie jedynie w dwóch przypadkach: za przejazd tunelem Herrentunnel, a także tunelem Warnowtunnel. Za przejazd tunelem Herrentunnel kierowcy samochodów osobowych zapłacą 1,70 euro, natomiast tunelem Warnowtunnel – 4,10 euro.

Pojazdy ciężarowe powyżej 7,5 t – konieczne opłaty

Od lipca 2018 roku będzie obowiązywała konieczność uiszczenia opłaty za poruszanie się pojazdami ciężarowymi powyżej 7,5 t na wszystkich odcinkach autostrad, a także dróg federalnych w Niemczech.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments