Winiety – Chorwacja

24 lipca 2018
Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 4.1]

Chorwacja, Republika Chorwacji, jest państwem położonym na pograniczu Europy Środkowej oraz Europy Południowej, nad Morzem Adriatyckim. Kraj graniczy m.in. z Bośnią i Hercegowiną, Czarnogórą, Serbią, Węgrami oraz Słowenią. Stolicą państwa jest Zagrzeb.

Turyści wybierający się w podróż do Chorwacji – kraju określanego mianem „Perły Adriatyku”, powinni zaznajomić się z cennikiem opłat drogowych, a także sprawdzić łączną długość autostrad objętych koniecznością wniesienia tychże opłat.

Chorwacja – opłaty drogowe

Na wstępie należy zaznaczyć, że autostrady, a także drogi szybkiego ruchu na terytorium Chorwacji są płatne. Opłaty pobiera się na bramkach, zaś ich wysokość zależy od kategorii pojazdu, a także długości przejechanego odcinka – nie obowiązuje tutaj system winiet. Dodatkowym plusem jest fakt, że osoby często korzystające z chorwackich autostrad mają możliwość wykupienia urządzenia do elektronicznego poboru opłat.

Opłaty za przejazd autostradami w Chorwacji (ceny bez 15% – owej podwyżki)

– przejazd samochodem osobowym z Goričan do Dubrownika – około 90,00 złotych.
– przejazd samochodem osobowym do Zadaru – około 57,00 złotych.
– przejazd samochodem osobowym do Splitu – około 77,00 złotych.

Warto podkreślić, że przy bramkach można płacić gotówką (w kunach lub euro) oraz kartą płatniczą.

Drogi w Chorwacji, na których obowiązuje opłata autostradowa

Łączna długość płatnych autostrad na terytorium Chorwacji wynosi 1 314 kilometrów. Trzeba również wspomnieć, że niektóre mosty, a także tunele są objęte dodatkową opłatą.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments