Weekendowe kursy żeglarskie – pomysł na wypoczynek w kraju

10 stycznia 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeśli Twoje idealne wakacje to te pełne aktywności, a do tego kochasz wodę – nie musisz wyjeżdżać z kraju, by świetnie się bawić i… sporo się nauczyć. Kurs żeglarski czy inne kursy, jakie można odbyć nad polskimi akwenami, to pomysły na weekendowy wyjazd, który zaowocuje nowymi umiejętnościami i uprawnieniami. Gdzie warto wybrać się na taki kurs?

Z nutką zazdrości patrzysz na sprzęty wodne w wypożyczalniach podczas letnich wakacji, bo sam nie potrafisz z nich korzystać i nie masz odpowiednich uprawnień? W łatwy sposób możesz to nadrobić – wystarczy weekendowy kurs żeglarski, kurs sternika motorowodnego lub innego ciekawe szkolenie, dzięki któremu kolejne letnie wyprawy staną się dużo ciekawsze. Aby zdobyć patent żeglarski lub uprawnienia sternika, nie musisz nawet wykorzystywać urlopu – wystarczy wybrać się nad Zalew Sulejowski! Zobacz, jak wygląda takie szkolenie.

Weekendowy kurs żeglarski

Kurs żeglarski w Saily.pl to kilkuweekendowe, niezwykle intensywne szkolenie dla wszystkich, którym marzy się wypoczynek pod żaglami. Zanim jednak przejdziesz do wypoczynku, czeka Cię sporo nauki i pracy – kurs, po którym możesz podejść do egzaminu i zdobyć patent żeglarski, podzielony jest bowiem na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o jachtach, manewrach, prawie wodnym czy locjach, w części praktycznej zaś – przećwiczysz zdobytą wiedzę na jednym ze szkoleniowych jachtów kabinowych w załodze złożonej z czterech osób i instruktora.

Po ukończeniu kursu masz możliwość – oczywiście na miejscu, w Szkole Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych Saily.pl – podejść do dwuetapowego egzaminu na patent żeglarski. Pozytywny wynik i wyrobienie dokumentu wiąże się z uzyskaniem uprawnień do prowadzenia:

  • jachtów żaglowych (bez napędu lub z mechanicznym napędem pomocniczym) po wodach śródlądowych,
  • jachtów żaglowych (bez napędu lub z mechanicznym napędem pomocniczym) o długości kadłuba nieprzekraczającej 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych, a także po pozostałych wodach morskich w porze dziennej i maksymalnej odległości 2 mil morskich od brzegu.

Kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim

Jeśli bardziej od szkolenia żeglarskiego kusi Cię kurs motorowodny, Zalew Sulejowski również będzie dobrym kierunkiem poszukiwań – kurs sternika motorowodnego możesz odbyć w siedzibie szkoły Saily.pl, która mieści się w porcie Maruś.

Kurs motorowodny, podobnie jak szkolenie na patent żeglarski, złożony jest z części teoretycznej i praktycznej oraz dwuetapowego egzaminu. Pozytywny wynik egzaminu oznacza zdobycie uprawnień do prowadzenia:

  • jachtów motorowych po wodach śródlądowych,
  • jachtów motorowych o długości kadłuba nieprzekraczającej 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych i pozostałych wodach morskich w porze dziennej i maksymalnej odległości 2 mil morskich od brzegu.

Ukończenie przynajmniej jednego z proponowanych kursów i zdanie egzaminu otworzy przed Tobą nowe możliwości spędzania czasu podczas wakacyjnych podróży. Jeśli kochasz wodne aktywności – nie czekaj, zapisz się na wybrany kurs i złap wiatr w żagle!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments