Weekend w trójmieście – jak go zaplanować

19 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Trójmiasto to jedna z najciekawszych i najprężniej rozwijających się aglomeracji w Polsce, a z racji swoich walorów turystycznych, stanowi także fantastyczny kierunek dla urlopowiczów. Omawiamy więc przykładowe atrakcje w okolicach Trójmiasta, wskazujemy też, gdzie występują tam najlepsze hotele (Gdańsk Stare Miasto zawsze będzie idealnym wyborem).

Gdzie występują najlepsze hotele: Gdańsk Stare Miasto, czy może port w Gdyni?

Myśląc o pobycie w Trójmieście, musisz w pierwszej kolejności przestudiować bazę noclegową. Gdzie występują najpopularniejsze hotele? Gdańsk (Stare Miasto w szczególności) jest bardzo częstym wyborem turystów. Starówka Gdańska jest absolutną perłą w tej części Polski i stanowi niezwykle urokliwe miejsce o każdej porze roku.

Ciekawym wyborem będzie też hotel w okolicach Gdyńskiego portu (także ze względu na bliskość plaży). Port w Gdyni pełni przy tym funkcje swego rodzaju centrum turystycznego mieszczącym wiele atrakcji. Rzecz jasna rozważ też nocleg w Sopocie, a hotel zlokalizowany blisko plaży i słynnego „Monciaka” na pewno okaże się rewelacyjnym wyborem nawet na krótszy pobyt.

Stare Miasto w Gdańsku – musisz je zobaczyć

Podczas pobytu w Trójmieście absolutnie niezbędnym punktem Twojego programu urlopowego musi być wizyta na wspomnianej, gdańskiej Starówce. Wspaniały Długi Targ, Bazylika Mariacka, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, czy też jedna z najpiękniejszy ulic w Polsce – ulica Mariacka – to bez wątpienia punkty, którym musisz poświęcić chwilę uwagi.

Wrażenie robi również przepiękny port ze słynnym Żurawiem na czele, a ostatnio – z ciekawym Kołem Widokowym, przywodzącym na myśl kultowe London Eye. Po spacerze znajdziesz tu oczywiście ogromną ilość restauracji, nie ma więc mowy o chwili nudy.

Park Oliwski – piękny latem i… zimą

Park Oliwski to prawdziwa, „zielona” chluba Gdańska i wspaniały, barokowy park zajmujący obszar ponad 11 hektarów. Znajdziesz tutaj bogate formy zorganizowanej roślinności, klimatyczne aleje, ale i także urokliwy Potok Oliwski oraz zamykający całość kompozycji, niesamowity Pałac Opatów.

Co ciekawe, Park Oliwski jest wielką atrakcja o każdej porze roku – nawet zimą. To właśnie wtedy Park rozświetlony jest przepiękną, świąteczną luminacją, uchodzącą za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Bez wątpienia warto tu przyjechać również wówczas. W pobliżu parku znajdują się przy tym ciekawe hotele: Gdańsk Stare Miasto to w końcu nie jedyna, warta uwagi atrakcja.

Port w Gdyni? Coś więcej, niż tylko statki

Mimo tego, że Gdynia nie jest tak pięknym miastem jak Gdańsk i łatwo przekonać się o jego bardziej przemysłowym charakterze, zdecydowanie warto przyjechać do gdyńskiego portu. Zadziwia on fantastycznym klimatem i pozwala delektować się widokiem ogromnej ilości okrętów, w tym także słynnego Daru Pomorza (przebudowanego na muzeum) czy ORP Błyskawica.

Poza tym, w Porcie Gdyńskim funkcjonuje wiele barów i restauracji, można tu odwiedzić też fantastyczne Akwarium Gdyńskie – jeden z największych tego typu obiektów  Polsce. Natomiast po aktywnie spędzonym dniu możliwy jest odpoczynek na pobliskiej, kameralnej i barwnej plaży.

Sopot – koniecznie wpadnij na molo!

Nie każdy lubi Sopot, niemniej zawsze uważamy, że warto chociaż wybrać się na spacer po tutejszym „Monciaku” (ulicą Bohaterów Monte Cassino) i zajrzeć na sopockie molo, będące najdłuższym molem nad Morzem Bałtyckim. Poza tym jednak, Sopot zawsze tętni życiem i doprawdy łatwo zarazić się entuzjazmem płynącym z tego popularnego, turystycznego kurortu.

Westerplatte – ku pamięci

Myślimy, że każdy Polak powinien odwiedzić to miejsce. Gorąco zachęcamy, abyś znalazł chwilę na odwiedzenie Pomniku Obrońców Wybrzeża, czy też Cmentarzyku Poległych Obrońców Westerplatte. Westerplatte ma także edukacyjny walor: znajdziesz tu np. dobrze zachowane fortyfikacje z okresu II Wojny Światowej. Uważamy, że powinieneś tu przyjechać.

Wiele atrakcji Trójmiasta!

Trójmiasto ma naprawdę wiele atrakcji. Wyjazd rozpocznij od znalezienia odpowiedniego noclegu i przejrzyj dostępne hotele. Gdańsk (Stare Miasto w szczególności) ma ich bogatą ofertę, ale Gdynia i Sopot również będą kuszące. Odwiedź przy tym najważniejsze punkty Trójmiasta, takie jak Westerplatte, Starówkę Gdańską, czy też Port w Gdyni. Na pewno nie będziesz się nudził!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments