Waluta Węgier

2 listopada 2017
Click to rate this post!
[Total: 137 Average: 4.3]

Węgry to kraj, który warto odwiedzić z wielu powodów. Planując wyjazd, trzeba koniecznie uwzględnić kwestie finansowe – stąd niezbędna jest wiedza na temat węgierskiej waluty.

Oficjalną walutą Węgier jest forint (HUF). Obecnie w obiegu znajdują się
– monety o nominałach 5, 10, 20, 50, 100 i 200 forintów,

– banknoty o nominałach 500, 1000, 2000, 5000, 10000 i 20000 forintów.

100 HUF to ok. 1,37 zł – tak przedstawia się aktualny kurs forinta (stan z dnia 02.11.2017).

Jaką walutę zabrać na Węgry?

Wyjeżdżając na Węgry, najlepiej zabrać ze sobą forinty – z ich nabyciem w polskich kantorach nie powinno być problemu. Oczywiście należy pamiętać o tym, że na Węgrzech funkcjonuje świetnie rozwinięta sieć bankomatów, w związku z czym w razie potrzeby można wypłacić niezbędną kwotę. Również i płatności kartą są powszechnie akceptowane w restauracjach, hotelach i większości sklepów. Robiąc zakupy w małych sklepikach i na straganach, lepiej mieć gotówkę. Ważna uwaga: warto wcześniej zorientować się, jakiego rzędu prowizje pobiera bank za wypłaty z bankomatów i transakcje realizowane kartą za granicą.

Innym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą euro lub dolarów, które w lokalnych kantorach i bankach da się wymienić na forinty. Co ciekawe, w niektórych miejscach przyjmowane są płatności w euro – pomimo tego, że nie jest to oficjalna waluta Węgier. W tym przypadku należy uważać, ponieważ sprzedawcy stosują niekoniecznie przyjazny dla kupujących przelicznik.

Zobacz również:

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments