Waluta w Brazylii

6 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 3.7]

Oficjalną jednostką płatniczą obowiązującą na terytorium Brazylii jest real brazylijski – oznaczony międzynarodowym kodem BRL. Symbolem waluty jest natomiast R$. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1, 5, 10, 25, 50 centavos i 1 real oraz banknoty o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20, 50 i 100 reali. Ciekawostką może być fakt, że obecnie bardzo rzadko spotkamy banknoty o nominale 1 real. Z czego to wynika? Głównie z tego, że w 2005 roku wycofano je z produkcji.

Przelicznik na dzień 17. sierpnia 2018 wygląda następująco: jeden real brazylijski = 0,9558 złotego polskiego.

Jaką walutę zabrać do Brazylii?

Na wstępie należy zaznaczyć, że reale brazylijskie bardzo trudno jest spotkać w polskich kantorach. W związku z powyższym, najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie w podróż (do Brazylii) euro lub dolarów. Można także zaopatrzyć się w czeki podróżne. Uwaga! Najbardziej popularne czeki podróżne to: American Express, First National City Bank, Thomas Cook oraz Barclays. Ważną informacją dla turystów jest jednak fakt, że czeki podróżne nie wszędzie są realizowane. Gdzie zatem można je spieniężyć? Przede wszystkim w większych bankach.

Wymiana waluty

Walutę najlepiej wymienić w kantorze, nie zaś w banku. Dlaczego nie w banku? Ponieważ w placówkach bankowych są pobierane bardzo wysokie opłaty (prowizje).

Brazylia – płatność kartą

Na terytorium Brazylii nie ma problemu z płatnością kartą kredytową. W większości dużych sklepów, hoteli oraz restauracji można płacić kartą Visa, MasterCard lub American Express. Zdarza się jednak, że mniejsze (lokalne) sklepy oraz sklepiki nie oferują takich udogodnień.

Bankomaty

W dużych miastach znajdziemy wiele bankomatów, minusem jest jednak fakt, że karty bankomatowe wydane w innych krajach mogą nie być akceptowane przez urządzenia. Kolejną kwestią są wysokie opłaty za wykonane transakcje.

Reale brazylijskie – co można za nie kupić?

Za reale brazylijskie (BRL) można kupić m.in. lokalne rękodzieło (w tym: wyroby Indian), ubrania z bawełny, płyty z muzyką brazylijską, a także wyroby skórzane (np. portfele lub torebki).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments