Waluta Portugalii

17 sierpnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 4.3]

Portugalia to wyjątkowy kraj położony na Półwyspie Iberyjskim. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz należy do strefy euro – to ważne informacje dla wszystkich osób, które wybierają się w te strony.

Od 2002 r. walutą, która obowiązuje w Portugalii, jest euro. 1 EUR to ok. 4,22 zł – kurs jest zmienny w zależności od różnych przesłanek, niemniej euro uchodzi za dość stabilną walutę. W obiegu znajdują się banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro, a także monety przedstawiające wartość 1 i 2 euro oraz 1, 2, 5, 10, 20 i 50 eurocentów.

Jaką walutę zabrać do Portugalii?

Wybierając się do Portugalii, należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość euro. Z nabyciem tej waluty w polskich kantorach nie będzie najmniejszego problemu. Stosownej wymiany można dokonać także w portugalskich kantorach, aczkolwiek wówczas trzeba brać poprawkę na to, że będzie nieco drożej z uwagi na prowizję naliczoną od takiej transakcji.

System płatności kartami jest w Portugalii bardzo dobrze rozwinięty, w związku z czym karty można użyć do opłacenia rachunku w hotelach, restauracjach czy w większych sklepach. Honorowane są MasterCard, American Express oraz Visa – warto zasięgnąć wcześniej informacji na temat wyliczania kursu przy tego typu płatnościach. Wypłata gotówki z bankomatu raczej nie przysporzy kłopotów, ale przed wyjazdem lepiej upewnić się czy polskie karty płatnicze są obsługiwane przez portugalskie bankomaty.

Gotówka na pewno przyda się podczas robienia zakupów w małych sklepach i na lokalnych targowiskach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments