Waluta na Minorce

15 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Oficjalną jednostką pieniężną obowiązującą na terytorium Minorki (podobnie jak na terenie Hiszpanii kontynentalnej) jest euro. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) = 4,2899 złotego polskiego (kurs z dnia 8. grudnia 2018 roku).

Jaką walutę zabrać na Minorkę?

Odpowiedź jest prosta, euro. W tym momencie nasuwa się jednak kolejne pytanie, ile pieniędzy zabrać w podróż po wyspie? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, a także upodobań turystów. Kolejną ważną informacją jest fakt, że ceny na wyspie są tożsame z cenami w Hiszpanii kontynentalnej.

Płatności kartą

W większości dużych restauracji, hoteli oraz sklepów istnieje możliwość korzystania z kart kredytowych oraz płatniczych. Najczęściej akceptowane karty to: Visa, MasterCard oraz Citibank. Warto również wiedzieć, że na wyspie funkcjonuje sieć bankomatów.

Minorka – co warto przywieźć z podróży?

Minorka, często nazywana „Wyspą Wiatrów”, od najdawniejszych lat słynie z produkcji skórzanego obuwia – każdy prawdziwy obieżyświat powinien zastanowić się nad zakupem dodatkowej pary butów. Inne, równie ciekawe pamiątki możemy znaleźć w sklepikach zlokalizowanych wzdłuż zabytkowej ulicy Carrer de Ses Voltes (w Ciutadelli). Na szczególną uwagę zasługuje lokalne rękodzieło, które przykuwa wzrok misternym wykonaniem. Wśród lokalnych souvenirów należy wymienić: gliniane figurki w kształcie zwierzątek, ręcznie malowane naczynia, gliniane dzbany, wyroby z kolorowego szkła, m.in. świeczniki, wazony, żyrandole, biżuterię oraz kapelusze ręcznie plecione z białej słomki.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments