Waluta na Korsyce

17 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Oficjalną jednostką monetarną obowiązującą na terytorium Korsyki jest euro – waluta oznaczona międzynarodowym kodem EUR. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) = 4,2877 złotego polskiego (kurs z dnia 16. października 2018 roku).

Jaką walutę zabrać na Korsykę?

Wybierając się w podróż do Francji najlepiej zabrać euro – walutę akceptowaną przez wszystkie sklepy, urzędy oraz restauracje. Pamiętajmy, że pieniądze warto wymienić jeszcze w Polsce. A jak wygląda wymiana waluty we Francji? Tam najlepiej skorzystać z usług kantorów.

Korzystanie z kart kredytowych oraz płatniczych

Na terytorium Republiki Francuskiej (a tym samym na terytorium Korsyki) nie ma żadnych problemów z płatnością kartami kredytowymi, a także wybieraniem pieniędzy z bankomatów. Należy jednak pamiętać, że za transakcje kartą płatniczą są doliczane opłaty manipulacyjne oraz marże.

Korsyka – co warto przywieźć z podróży?

Poniżej znajduje się lista najatrakcyjniejszych pamiątek z francuskiej Korsyki:

– wyroby jubilerskie (do wyboru: eleganckie bransoletki, koczyki oraz naszyjniki);
– korsykańska flaga;
– wyroby z korka;
– noże symbolizujące walkę klanów;
– płyty CD z nagraniami korsykańskich wykonawców, a także filmy DVD z ich koncertów;
– napoje (m.in. wina oraz piwo kasztanowe);
– produkty spożywcze (do wyboru: coppa, czyli szynka ze schabu oraz lonzu, wyborne sery z mleka koziego lub owczego, miody oraz konfitury wytwarzane z owoców dojrzewających w bogatych sadach, np. z kasztanów).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments