Waluta na Ibizie

20 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Oficjalną jednostką płatniczą obowiązującą na Ibizie – wyspie należącej do hiszpańskiego archipelagu Baleary, jest euro. Jedno euro = 4,2992 złotego polskiego (kurs z dnia 13.09.2018).

Banknoty oraz monety

W obiegu znajdują się banknoty o nominałach: 5 EUR, 10 EUR, 20 EUR, 50 EUR, 100 EUR, 200 EUR oraz 500 EUR oraz monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów oraz 1 EUR i 2 EUR. Gwoli doprecyzowania dodajmy, że euro jest oznaczone międzynarodowym kodem EUR.

Jaką walutę zabrać na Ibizę?

Jak zostało już wcześniej wspomniane, walutą obowiązującą na Ibizie jest euro (EUR). Wyprzedzając kolejne pytanie, odpowiadamy. Na Ibizę – wysepkę określaną mianem „Wyspy Pokoju i Miłości”, należy zabrać… euro. Tak będzie najwygodniej.

Mniej czy więcej?

W przypadku osób prowadzących bardziej „oszczędny” tryb życia, zaleca się zabranie mniejszej ilości gotówki (25 – 30 euro na dzień). Ci, którzy jednak nie wyobrażają sobie wakacji bez wydawania pieniędzy, powinni zaopatrzyć się w większą sumę – około 40 – 60 euro na dzień (lub więcej). Wiele w tej kwestii zależy od indywidualnych potrzeb, a także planów wakacyjnych.

Ibiza – płatność kartą

Dobrą informacją dla wszystkich posiadaczy kart płatniczych jest fakt, że większość dużych restauracji, hoteli oraz sklepów na Ibizie akceptuje płatność wspomnianym środkiem. Najczęściej przyjmowanymi kartami są: VISA, MasterCard, AmericanExpress, Cirrus oraz Maestro.

Kolejną ważną informacją jest to, że w dużych bankach, a także kantorach wymiany można realizować czeki podróżne. Najpopularniejsze z nich to oczywiście: American Express, Citicorp oraz Thomas Cook.

Co można kupić na Ibizie?

Najciekawsze pamiątki z podróży:

– wyroby gliniane,
– tekstylia,
– hafty,
– wyroby z wikliny,
– torby plażowe,
– słomiane kapelusze,
– wyroby z pereł oraz złota,
– srebrna biżuteria.

Gdzie najlepiej robić zakupy?

Poniżej znajduje się lista sklepów, w których warto robić codzienne sprawunki:

– Spar,
– Lidl,
– Eroski,
– Mercadona.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments