Waluta Grecji

22 sierpnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 29 Average: 4]

Grecja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów świata. Szczyci się długą i barwną historią oraz bardzo bogatym dziedzictwem kulturowym, jest kolebką zachodniej cywilizacji. Każdego roku przyciąga miliony turystów – w tym również i z Polski.

Od 1 marca 2002 r. obowiązującą w Grecji walutą jest euro. 1 EUR to ok. 4,27 zł (stan na 22. 08. 2017). W obiegu znajdują się:

– monety: 1 i 2 euro oraz 1, 2, 5, 10, 20 i 50 eurocentów,

– banknoty: 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro.

Jaką walutę zabrać do Grecji?

Wybierając się do Grecji, należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość euro – nie będzie z tym problemu, ponieważ jest to powszechnie dostępna w naszym kraju waluta. W sytuacji, gdyby zabrakło gotówki, wypłaty można dokonać w bankomacie – w Grecji są one łatwo dostępne. Obsługują międzynarodowe karty, niemniej przed wyjazdem warto zasięgnąć w swoim banku informacji na ten temat.

Płatności kartą są w Grecji rozpowszechnione, nie powinniśmy mieć zatem kłopotu z uiszczeniem rachunku w hotelu, sklepie czy restauracji. Akceptowane są karty Visa, Eurocard, Mastercard oraz American Express. Zawsze też warto mieć przy sobie trochę gotówki – przyda się podczas zakupów na targach czy w małych, lokalnych sklepach. Poza tym w niektórych miejscach rachunki opiewające na kwotę niższą niż 20 EUR można opłacić wyłącznie gotówką. Portfela trzeba pilnować, gdyż w Grecji dosyć często zdarzają się kradzieże – każdy może paść ofiarą kieszonkowców.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments