Wakacje w Tajlandii

2 kwietnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Tajlandia to doskonały kierunek na pierwszą egzotyczną podróż! Słynie ze wspaniałego jedzenia, w tym pysznego street-foodu, na którym można znaleźć zaskakujące potrawy, przyrodniczego piękna i różnorodnych krajobrazów oraz fascynującej kultury. Tajlandia jest krajem, do którego na pewno chce się wielokrotnie wracać, bo za każdym razem można odkryć coś nowego. Dla kogo są wakacje w Tajlandii i jak je zorganizować?

Dlaczego warto jechać do Tajlandii?

Tajlandia to kraj Azji Południowo-Wschodniej położony na Półwyspie Indochińskim, graniczący z Birmą, Laosem, Kambodżą i Malezją. Znana ze swojego naturalnego piękna, Tajlandia może poszczycić się wspaniałymi tropikalnymi plażami, bujnymi lasami deszczowymi, majestatycznymi górami i bogatymi rafami koralowymi. Jest to popularny kierunek podróży dla osób szukających przygód, kultury, relaksu i cudów natury. Tajlandia wakacje oferuje wyjątkowo atrakcyjne dla nowożeńców i zakochanych par – wspólne odkrywanie pięknych zakątków, romantyczne kolacje o zachodzie słońca i zakwaterowanie w drewnianych bungalowach sprzyjają podróży poślubnej. Ponadto, to dobry kierunek na pierwszą podróż pozaeuropejską ze względu na niezwykle gościnnych mieszkańców, różnorodność komunikacji i zakwaterowania oraz bezpieczeństwo.

Wakacje w Tajlandii

Wycieczkę do Tajlandii można zorganizować samodzielnie lub z pomocą dobrego biura podróży, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W Tajlandii możliwych jest do zrobienia wiele programów, zarówno te przygodowe, nastawione na zwiedzanie natury, ale i miast, zabytków oraz świątyń, plażowe, jak i edukacyjne – istnieje tu wiele możliwości zrobienia kursu gotowania, jogi czy nurkowania. Z Polski do Tajlandii w sezonie letnim dolecieć można bezpośrednio na Phuket (czarterowanymi liniami) lub z przesiadką w Dubaju czy Katarze, do Bangkoku. Na pierwszy raz poleca się wycieczkę zapoznawczo-relaksacyjną, to znaczy z różnymi aktywnościami – ważne, by doświadczyć wspaniałej azjatyckiej atmosfery i tropikalnego klimatu. Warto zacząć od zwiedzania Bangkoku, na który z reguły poświęca się 1-2 dni, z możliwością oprowadzenia przez polskojęzycznego przewodnika. Najważniejsze miejsca w Bangkoku to Wielki Pałac z kompleksem świątynnym, w tym świątynią Wat Phra Kaew, Khao San Road, czyli ulica, która nigdy nie śpi, znana z osobliwych show oraz rewelacyjnego street foodu, Chatuchak Weekend Market, jeden z największych rynków na świecie, świątynię Wat Pho, w której znajduje się najdłuższy pomnik Buddy w Tajlandii czy dzielnicę Chinatown, zamieszkiwanej przez rodowitych Chińczyków. Następnie z Bangkoku można polecieć do miejsca wypoczynkowego, na jedną z osławionych, rajskich wysp, taką jak Koh Samui czy Koh Lanta. Pięknych, piaszczystych plaż w Tajlandii nie brakuje, jak i również tych kultowych, przy których każdy chce mieć zdjęcie, jak choćby plaża Maya Bay na wyspie Phi Phi Leh, na której kręcono film „Niebiańska plaża” z Leonardo di Caprio.

Inne kierunki dobre na pierwszą podróż

Jeśli nie jesteście fanami destynacji w Azji Południowo-Wschodniej, a marzycie o łatwym kierunku na pierwszą podroż poza Europę, warto zastanowić się nad USA (https://planetescape.pl/kraj/usa/). Odkąd Polacy nie potrzebują wizy do tego kraju, wjazd jest znacznie ułatwiony. Jedynymi przeszkodami na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych są m.in. wielkość kraju – podczas 2 tygodni urlopu należy się nastawić raczej na wybraną część, niż na codziennie pokonywanie setek kilometrów do kolejnego punktu wycieczki. Podróż do USA może być też dość kosztowna. Miłośnicy rajskich plaż mogą również rozważyć Afrykę i Zanzibar (https://planetescape.pl/kraj/tanzania-i-zanzibar/). Tanzania to zdecydowanie popularny kierunek, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – miejsca do wypoczynku, fascynującą kulturę, postkolonialne miasteczka do zwiedzania, wyspiarski klimat i imprezy do rana.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments