Wakacje w designerskim hotelu – nowy poziom wypoczynku

22 lutego 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Stylowy design buduje markę hotelu. Czyni go rozpoznawalnym i często decyduje o jego wyborze na nocleg. Zapowiada bowiem wypoczynek, jakiego trudno doświadczyć w przeciętnych obiektach.

W badaniu przeprowadzonym w 2018 r. przez portal HRS aż 36% ankietowanych przyznało, że planuje urlop w designerskim hotelu, a 82% wyraziło chęć ponownego pobytu w takim miejscu. Wyjątkowy styl jest też drugim, zaraz za atrakcyjną lokalizacją, czynnikiem decydującym o rezerwacji hotelu na wakacje. Nic zatem dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej obiektów o wyróżniającym się wystroju, czego najlepszym przykładem jest powstający właśnie designerski hotel w centrum Zakopanego.

Więcej niż design

Za określeniem hotel designerski, kryje się obietnica niebanalnej aranżacji dostarczającej niezapomnianych doznań estetycznych. To jednak za mało, aby zapewnić gościom luksusowy pobyt. Dlatego w tego typu obiekcie nie brakuje również nowatorskich rozwiązań technologicznych, funkcjonalności i wysokiej klasy udogodnień, które wznoszą wypoczynek na wyższy poziom. Hotel designerski to bardzo często hotel Spa z ciekawie zaaranżowaną strefą saun i basenu oraz rzadko spotykanymi zabiegami. Można w nim oczekiwać także drobnych rozwiązań, które czynią nocleg przyjemniejszym. Dość wspomnieć o odpowiednim oświetleniu, wygodnym rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych czy ponadprzeciętnym wyposażeniu.

Design wizytówką hotelu

Nie da się jednak ukryć – to aranżacja jest tym, co decyduje o pierwszym wrażeniu wyniesionym z pobytu. Hotel designerski zaskakuje zatem niebanalnym wystrojem, zadziwia ciekawą architekturą, zachwyca wyszukaną estetyką. Wyróżnia się spójną, przemyślaną i dopracowaną do najdrobniejszych szczegółów koncepcją. Ważną rolę odgrywają w niej kolorystyka, niecodzienne umeblowanie i dodatki dekoracyjne. Tam żaden element nie pojawia się przypadkiem, każdy ma do spełnienia ważne zadanie – wywołać emocje i dostarczyć przeżyć. Niebanalny design nierzadko staje się również źródłem inspiracji. Potwierdzają to przykłady gości, którzy przenieśli zastosowane w hotelu rozwiązania do swoich domów.

Więcej niż nocleg

Obiekt designerski jest zatem miejscem, w którym chcemy i możemy poczuć się jak u siebie. Nie służy jedynie jako przystanek na nocleg, ale miejsce zaplanowanego wypoczynku silnie zespolone z celem podróży. Stanowi część wakacyjnego programu i, podobnie jak okoliczne atrakcje, buduje wspomnienia z wyjazdu. Dobrze opisującym go epitetem jest niepowtarzalność, która kryje się w wystroju i doświadczeniu nowego wymiaru wypoczynku. Hotel designerski sam w sobie jest źródłem nieznanych wrażeń, ale może też skłaniać do otwierania się na nie poza jego murami. Takim miejscem będzie luksusowy hotel w Zakopanem Nosalowy Park, którego otwarcie jest planowane na początek 2020 r. Tu będzie można odpocząć w przestrzeni pokoju odważnie łączącej finezyjną secesję z wyrafinowanym art deco. Relaks na wysokim poziomie przyniesie także autorskie, eleganckie, inspirowane siłami natury Nabe Spa. Jednocześnie ideą obiektu jest inspirowanie do odkrywania Zakopanego poza wydeptanym, turystycznym szlakiem.

Hotele designerskie to przyszłość?

Designerski hotel w centrum Zakopanego dołączy do ponad 100 tego typu obiektów w całym kraju. Można się jednak spodziewać, że ich liczba będzie się stale powiększać. Ciekawie zaaranżowany hotel Spa odpowiada bowiem na współczesne potrzeby turystów, którzy szukają na wakacyjny wyjazd miejsc innych niż wszystkie.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments