Wakacje nad polskim morzem zaplanuj wcześniej

22 marca 2023
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Chociaż to dopiero początek wiosny to ani się obejrzymy a trzeba będzie pomyśleć o wakacjach. Zwłaszcza jeśli chcecie się wybrać w tym roku nad polskie morze. O czym warto pamiętać aby nie żałować wyboru. Bo przecież okazja na następny urlop zdarzy się dopiero za rok.

Nie czekajcie na ostatnią chwilę

Wprawdzie linia brzegowa Polski jest dość długa, a niemal w każdej miejscowości jest mnóstwo miejsc, w których możecie wynająć noclegi to warto pamiętać, że najlepsze oferty znikają szybko. I jeśli będziecie czekać na podjęcie decyzji do lata to może okazać się, że albo sporo przepłacicie, albo będziecie musieli zadowolić się miejscami których nikt inny nie chce. Albo kiepskie warunki albo bardzo daleko od plaży.

Jeśli oprócz plażowania chcielibyście też coś przy okazji pozwiedzać to warto się wybrać do miasta, w którym jeszcze nie byliście. Wtedy nawet w razie niepogody będzie co robić – zwiedzać zabytki, muzea albo inne atrakcje.

Jakie noclegi wybrać?

Oferta jest bardzo różnorodna. Najtaniej wychodzą zwykle kwatery prywatne. Zwykle są to jednak skromne warunki, gdzie oprócz łóżka do spania i łazienki do mycia otrzymacie niewiele więcej. Prócz tego najczęściej takie tanie pokoje do wynajęcia bywają niezbyt blisko plaży. Więc potrzebny będzie marsz przez miasto z leżakami, kocami i parawanami.

Po „przeciwnej stronie bieguna” stoją najczęściej wypasione hotele. Z mnóstwem bajerów, nieraz z wewnętrznym basenem, egzotycznymi restauracjami i wymyślnymi zabiegami SPA. Niestety zwykle są one tak drogie, że mało kogo na nie stać.

Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na letniskowe domki nad morzem. Są one zwykle znacznie tańsze niż hotele, a jednocześnie lepiej wyposażone niż pojedynczy pokój w czyimś prywatnym domu. Dają też większe poczucie prywatności niż miejsca, w których stłoczone jest jednocześnie mnóstwo osób. Stoją bardzo często tuż obok plaży. Nierzadko jest w nich możliwość korzystania z aneksu kuchennego, dzięki czemu można sobie coś upichcić i zaoszczędzić trochę pieniędzy nie przepłacając w restauracjach. Aby znaleźć coś ciekawego wystarczy na wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „domki nad morzem„, albo „domki blisko morza„.

Co jeszcze warto wiedzieć wybierając się nad morze

Pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna. Dlatego pakując ubrania trzeba brać pod uwagę zarówno możliwość plażowania w stroju kąpielowym, jak też chłodniejsze dni kiedy przyda się kurtka, albo przynajmniej bluza z kapturem. Koniecznie trzeba też zaopatrzyć się w kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, a jeśli jedziecie z dziećmi to także jakieś zabawki typu łopata, wiaderko albo dmuchana piłka. Bowiem dzieci leżenia plackiem na piasku długo nie wytrzymają.

Już przed wyjazdem z domu warto zaplanować podróż tak, aby znalazł się czas na odpoczynek. Warto w tym celu sprawdzić czy po drodze nie mijacie jakichś wspaniałych miast, w których warto by się zatrzymać, a przy okazji zobaczyć. Poczytajcie też sobie przewodniki turystyczne, albo przeczytajcie w Internecie co warto zaliczyć na miejscu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments