Ubezpieczenie na wyjazd dla grupy. O jakie dodatkowe rozwiązania warto rozszerzyć podstawowy pakiet?

26 września 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jeśli planujesz podróżować z gronem przyjaciół, krewnych, członków lokalnej drużyny sportowej lub zespołu tanecznego, możesz wybrać sprawdzone ubezpieczenie na wyjazd dla grupy. Dobra polisa ochroni wszystkich uczestników wyjazdu przed finansowymi konsekwencjami, wynikającymi z nieprzewidywalnych wydarzeń. Zdarza się jednak, że czasami podstawowy pakiet ubezpieczenia to za mało. Podpowiadamy o jakie dodatkowe zakresy możesz rozszerzyć swoją polisę, by w pełni cieszyć się beztroskim wyjazdem.

Na czym polega ubezpieczenie na wyjazd dla grupy?

Jeśli korzystałeś z indywidualnych lub rodzinnych planów ubezpieczenia podróży, zrozumienie zasad polisy grupowej będzie bardzo proste. Obejmuje ona podobne świadczenia do tych, które dotyczą wyjazdów w mniejszym gronie, ale przeznaczona jest dla minimum 10 osób. Dużą zaletą ubezpieczeń grupowych jest maksymalna wygoda – nie musisz kupować dla każdego uczestnika osobnej polisy. Oszczędzasz czas, a często także i pieniądze.

Podstawowe ubezpieczenie na wyjazd dla grupy w swoim zakresie zapewnia zwrot kosztów leczenia i transportu do określonej sumy, NNW, koszty ratownictwa i usługę Assistance. To niezbędny pakiet, który przydatny będzie w wielu sytuacjach. Co istotne – ofertę zwykle można rozszerzyć, dopasowując polisę do specyfiki danego wyjazdu.

Jakie rozszerzenia są dostępne w grupowym ubezpieczeniu na wyjazd?

Wśród dodatkowych zakresów ochrony polisy dla grup na pewno znajdziesz wariant związany z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. Do takie grupy aktywności zaliczamy m.in.: narciarstwo, żeglarstwo morskie, wspinaczkę skałkową i wysokogórską, rafting, nurkowanie, trenowanie sztuk walki, hokej na lodzie, łyżwiarstwo, jazdę konną czy jazdę na quadach. Jeśli wybierasz się ze znajomymi na wyjazd, podczas którego będziecie uprawiać jeden z wymienionych sportów, warto rozszerzyć swój podstawowy pakiet ubezpieczenia.

Przydatnym rozwiązaniem może okazać się także dodatkowy zakres ochrony, związany z bagażem podróżnym. W dużej grupie łatwo o zgubienie lub uszkodzenie kilku transportowanych przedmiotów. Dobrze ubezpieczenie na wyjazd w rozszerzonej wersji powinno przewidywać tego typu zdarzenia.

Wreszcie – szczególnie w obecnych czasach – ważnym dodatkiem do podstawowej polisy dla grup będzie rozszerzenie zakresu ubezpieczenia kosztów leczenia i transportu o szkody powstałe wskutek Covid-19. Na rynku można znaleźć oferty, które obejmują nie tylko sytuacje związane z koniecznością leczenia choroby, ale także odbywania kwarantanny za granicą. W ramach rozszerzenia mogą więc zostać zwrócone dodatkowe koszty zakwaterowania, wyżywienia czy transportu do ustalonej sumy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments