Turystyka i rekreacja – studia. Co to za kierunek i gdzie się na niego zapisać?

15 maja 2024
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Turystyka i rekreacja to studia skierowane do osób, które nie tylko kochają podróże, ale także są zainteresowane mechanizmami funkcjonowania rynku turystycznego, organizacją czasu wolnego i eventów, a także promocją zdrowego stylu życia. Idealni kandydaci również łatwo adaptują się do zmieniających się warunków, są gotowi do ciągłego poszerzania swojej wiedzy o nowe kultury i technologie oraz cenią sobie pracę, w której każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Brzmi jak twój opis? W takim razie turystyka i rekreacja to studia dla ciebie.

Turystyka na studiach I stopnia. Co warto wiedzieć o tym kierunku?

Turystyka – studia I stopnia – nie są oddzielnym kierunkiem, tylko specjalnością realizowaną w obrębie studiów z administracji. To znakomita propozycja dla maturzystów, którzy chcą w przyszłości znaleźć pracę w biurze podróży, agencji turystycznej, muzeum, domu kultury, parku narodowym, branży MICE, hotelu, ośrodku odnowy i sportu, organizacji międzynarodowej i nie tylko. W trakcie 3 lat studenci poznają sekrety psychologii turystyki, zarządzania organizacjami turystyczno-rekreacyjnymi, prawa w turystyce i rekreacji czy marketingu turystycznego.

Jak wygląda program nauczania na studiach? Turystyka i rekreacja pod lupą

Turystyka i rekreacja to interdyscyplinarne studia. W trakcie pierwszych 3 semestrów zapoznasz się z ogólnymi przedmiotami. Moduł specjalnościowy zaczyna się od 4. semestru i obejmuje przykładowe tematy:

  • wprowadzenie do turystyki i rekreacji,
  • geografia turystyki,
  • funkcjonowanie agencji i biur podróży,
  • marketing turystyczny,
  • zarządzanie atrakcjami turystycznymi,
  • planowanie i organizacja imprez turystycznych,
  • technologie informacyjne w turystyce.

Pamiętaj, że na studiach I stopnia dodatkowo realizuje się obowiązkowe praktyki.

Turystyka i rekreacja – gdzie studiować?

Chcesz zapisać się na turystykę i rekreację, ale nie wiesz, gdzie ją studiować? Wybierając odpowiednią placówkę, warto zwrócić uwagę nie tylko na program nauczania, ale także na dodatkowe możliwości, które uczelnia może zaoferować swoim studentom. Świetnym przykładem jest WSKZ, czyli Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która prowadzi studia online z turystyki i nie tylko. Oprócz nich możesz wybrać też inne kierunki licencjackie, magisterskie lub podyplomowe, które są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

WSKZ wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych studentów, oferując im elastyczność w planowaniu własnego czasu, nieustanny dostęp do materiałów dydaktycznych, a także możliwość łączenia nauki z pracą zawodową. Co istotne, zarówno studia online z turystyki, jak i inne kierunki I stopnia są realizowane zgodnie z wymogami określonymi w:

  • rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów,
  • ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Chcesz dowiedzieć się więcej o studiach licencjackich online? Odwiedź tę stronę: https://zycie.pl/artykul/studia-licencjackie-online/1187791.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments