Teneryfa – paszport czy dowód osobisty? Na dowód? Bez paszportu?

23 października 2022
Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.1]

Teneryfa jest wyspą należącą do Hiszpanii, a Hiszpania jest natomiast członkiem Unii Europejskiej. Jaki dokument musisz zabrać, aby móc wjechać na terytorium tej wyspy?

Pomimo tego, że Wyspy Kanaryjskie leżą daleko od Starego Kontynentu, to jednak należą do Europy. Obywatele Polski, którzy zamierzają pojechać na Teneryfę, nie muszą posiadać wiz. Dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy, a także pobytu na terytorium Hiszpanii są dowód osobisty oraz paszport. Przed planowanym wyjazdem na Teneryfę, warto upewnić się także, czy dokumenty są ważne oraz czy nie noszą śladów zniszczenia.

Sprawdź również: Kiedy jechać na Teneryfę?

Teneryfa – czy wystarczy paszport tymczasowy?

Dokument ten jest wystarczający do wjazdu na Teneryfę. Wystarczy, jeśli jest ważny. Nie ma znaczenia, ile czasu pozostało do końca tej ważności – wystarczy, że dokument w momencie powrotu do Polski będzie aktualny.

Teneryfa - paszport czy dowod

Teneryfa – jak długo musi być ważny paszport?

Hiszpania nie wymaga określonego okresu ważności tego dokumentu. Istotne, aby był aktualny przez czas pobytu na Teneryfie.

Zobacz także: Ile trwa lot na Teneryfę?

Czy jest wymagana pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych na podróż dziecka z osobą trzecią na Teneryfę?

W przypadku gdy nieletni jedzie za granicę z kimś innym niż rodzic lub opiekun prawna, sugerujemy przygotowanie pełnomocnictwa notarialnego podpisanego przez rodziców lub opiekunów prawnych. Pełnomocnictwo powinno być opatrzone klauzulą apostille wydaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments