Sycylia – paszport czy dowód osobisty?

17 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Włochy, podobnie jak Polska, są państwem członkowskim Unii Europejskiej. Jako że na terytorium Republiki Włoskiej obowiązują przepisy o swobodnym przepływie osób, turyści wybierający się na Sycylię nie muszą posiadać włoskich wiz. Jedynymi dokumentami podróży uprawniającymi do przekroczenia granicy, a także pobytu na wyspie są aktualny paszport lub dowód osobisty.

Uwaga! Wybierając się na wakacje na włoską Sycylię musimy pamiętać, aby przed podróżą sprawdzić ważność dokumentów stwierdzających tożsamość. Dodatkowo, paszport lub/oraz dowód osobisty nie mogą nosić śladów zniszczenia.

Sycylia – pozostałe informacje dla podróżnych

– Oficjalną walutą obowiązującą na terytorium włoskiej Sycylii jest euro. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro.

– Osoby, które zamierzają poruszać się po wyspie samochodem osobowym, nie potrzebują zielonej karty. Wystarczy, że zabiorą ze sobą polskie prawo jazdy (wraz z OC oraz dokumentami samochodu).

– Jadąc na Sycylię warto spakować do walizki Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) oraz ubezpieczenie podróżne.

– Językiem urzędowym na wyspie jest włoski.

– Szczyt sezonu turystycznego na Sycylii przypada na miesiące letnie – od czerwca do połowy września.

Na sam koniec – ważne telefony alarmowe

  • 112 – Policja.
  • 113 – Telefon alarmowy.
  • 115 – Straż Pożarna.
  • 116 – Pomoc drogowa.
  • 118 – Pogotowie ratunkowe.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments