Sycylia – jak dojechać?

17 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

Najwygodniejszym sposobem na dostanie się na Sycylię jest podróż samolotem. Zainteresowanym podpowiadamy, że lot z Warszawy do Katanii (miasta u podnóża Etny) wynosi średnio dwie godziny oraz 55 minut, lot z Warszawy do Trapani dwie godziny oraz 45 minut, lot z Krakowa do Katanii dwie godziny oraz 35 minut, natomiast lot z Katowic do Katanii – dwie godziny oraz 19 minut. Niecałe trzy godziny i jesteśmy na miejscu!    

Sycylia – podróż samochodem

Osoby, które zamierzają poruszać się po Sycylii własnym autem, muszą mieć świadomość, że odległość pomiędzy Polską a „Perłą Morza Śródziemnego” wynosi prawie 3 000 kilometrów. Dodatkowym wyzwaniem będzie przeprawa promem – na samą Sycylię można dostać się za pomocą połączenia promowego. Promy odpływają m.in. z Neapolu oraz Reggio di Calabria.

Przeprawa promowa – ważne informacje

Przeprawa promowa zajmuje około 30 minut.

– Transport samochodu promem to koszt rzędu około 30.00 euro (zależy od rodzaju pojazdu).  

Uwaga! Turyści z Polski, którzy w najbliższym czasie wybierają się w samochodową podróż na Sycylię, powinni wiedzieć, że odcinek autostrady A3 z Salerno do Villa San Giovanni jest bezpłatny.

Sycylia – podróż autokarem

Na „Perłę Morza Śródziemnego” można dotrzeć na wiele sposobów, m.in. autokarem. Z Polski do Palermo lub Katanii pojedziemy autobusem przewoźnika AGAT lub Trans-Europa. Warto również nadmienić, że cena biletu w jedną stronę wynosi 400.00 – 490.00 złotych.

Jeśli zamierzacie Państwo dostać się na Sycylię z Włoch, mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Z Rzymu do Katanii i Messyny kursują autobusy przewoźników SAIS oraz SALEMI.

Dobra rada! Aby zaoszczędzić na noclegu, zdecydujcie się na nocny kurs.  

 

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments