Spa w Karpaczu i nie tylko, czyli kilka pomysłów na krótki wyjazd we dwoje

26 listopada 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeśli marzy wam się pełen wrażeń weekend we dwoje, pobyt w Karpaczu was nie rozczaruje. W mieście znajduje się bowiem kilka atrakcji, które sprawią, że wasze serca zabiją mocniej. Poza nimi miłosne uniesienia podsyci także wspólny relaks, jaki zaoferuje wam elegancki hotel w Karpaczu ze Spa. Zobaczcie, co warto zaplanować na wypad w Karkonosze.

Gdy mowa o romantycznym wyjeździe, wyobraźnia najczęściej nasuwa na myśl hotel z basenem, sauną i jacuzzi, gdzie w płatkach róż i z lampką szampana w dłoni można celebrować swój związek. Rzeczywiście pobyt w Spa należy obecnie do najpopularniejszych pomysłów na wypad we dwoje. W Karpaczu okaże się szczególnie niesamowity, jeśli tylko uzupełni się go o zwiedzanie punktów, w jakie wpisana jest romantyczna atmosfera.

Młynek Miłości

Młynek Miłości to pierwsze miejsce, do którego w Karpaczu powinni skierować swoje kroki zakochani. Nieduża, symboliczna konstrukcja może nie zapiera tchu w piersiach, ma za to, jak mówi legenda, magiczną moc. Każdy, kto znajdzie się w jej pobliżu zapała silną miłością, podobną do tej, jaką przed wiekami obdarzyła Ducha Gór córka młynarza. To właśnie na pamiątkę tego uczucia mieszkańcy Karpacza wybudowali Młynek Miłości.

Dziki Wodospad

Dziki Wodospad to magiczne miejsce, które zauroczy wszystkich zakochanych niesamowitą scenerią. Latem jego zimny błękit harmonizuje z zielenią drzew, a szum współgra z szelestem liści i śpiewem ptaków. Z kolei zimą skuta lodem kaskada tworzy surową scenerię jak z baśni. W zachwycie nad tym przepięknym krajobrazem nie zapomnijcie tylko o romantycznym zdjęciu na Instagrama, bo nie znajdziecie w Karpaczu lepszego miejsca na sesję zdjęciową.

Świątynia Wang

W tle górskie zbocza, wokół zielony, bujny ogród, a w centrum Świątynia Wang – najstarszy w Polsce, drewniany kościółek wybudowany bez użycia choćby jednego gwoździa. Przybył do kraju z Norwegii, gdzie do dzisiaj zachowało się 31 podobnych mu konstrukcji. Od tej pory kościół jest obowiązkowym punktem do zobaczenia w Karpaczu, szczególnie dla zakochanych. Mówi się bowiem, że przynosi szczęście osobom biorącym w nim ślub. Choć może i ci, którzy nie zamierzają stanąć w Świątyni Wang przed ołtarzem mogą liczyć na powodzenie w miłości? Spróbujcie się o tym przekonać, poświęcając chwilę na zwiedzenie tego zabytku. Zachwyci was atmosferą, jakiej trudno odmówić romantyzmu.

Hotel w Karpaczu ze Spa

Po aktywnym dniu nie szukajcie innego sposobu na błogi relaks niż wspólny odpoczynek w Mercure Skalny Karpacz – Hotelu Spa w Karpaczu. Dzięki niemu nie tylko się odprężycie, ale przede wszystkim poczujecie się jeszcze bardziej atrakcyjni oraz pełni zmysłowości i sił witalnych. Wspólny masaż, przyjemna regeneracja w jacuzzi i sesja w saunie złożą się na wymarzony scenariusz pobytu we dwoje, którego realizację umożliwi wam hotel z basenem i wieloma udogodnieniami. Elegancki obiekt oferuje gościom niezapomniane chwile w nowoczesnym centrum Wellness z sauną i jacuzzi oraz wyjątkowe doznania podczas profesjonalnych zabiegów i relaksujących masaży.

Okolice Karpacza

Jeśli okaże się, że atrakcje Karpacza to dla was zbyt mało, wyruszcie za romantyczną atmosferą w jego okolice. Odnajdziecie ją choćby w Ogrodzie Japońskim Siruwia, a także w Dolinie Pałaców i Ogrodów, gdzie gotyckie zamki sąsiadują z renesansowymi dworami, a barokowe pałace z klasycystycznymi rezydencjami. Bez względu na to, gdzie się znajdziecie, czy na górskich szlakach czy w leśnych zaułkach, przy zachwycających zabytkach czy w zaciszu Spa w Karpaczu spodziewajcie się romantycznych chwil we dwoje.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments