Słowacja – paszport czy dowód osobisty?

21 lipca 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wybierasz się na wycieczkę do Republiki Słowackiej? Masz zamiar spędzić weekend w jednym z lokalnych uzdrowisk lub aquaparków (np. w słynnej Tatralandii)? Pamiętaj, aby sprawdzić ważność swojego dowodu osobistego.

Jaki dokument będzie Ci potrzebny?

Obywatele Polski korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, dlatego nie potrzebują wiz, aby móc wjechać na terytorium Słowacji. Jedynymi dokumentami podróży uprawniającymi ich do przekroczenia granicy, a także pobytu w kraju są ważny dowód osobisty lub paszport.

Uwaga! Dokument stwierdzający tożsamość (paszport lub/i dowód osobisty) nie mogą nosić śladów zniszczenia.

Dokument tożsamości to nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze warto zabrać ze sobą w podróż

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która daje możliwość korzystania z opieki medycznej na terenie Słowacji, koniecznie spakuj ją do swojej torby podręcznej. Pamiętaj jednak, aby przed wyjazdem do Tatralandii lub innego miejsca wypoczynku, wykupić dodatkowe ubezpieczenie prywatne.

Musisz wiedzieć! Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie pokrywa kosztów transportu chorego do Polski.

Republika Słowacka – dodatkowe informacje

– W miejscach publicznych, takich jak: sklepy, muzea, kina, zamknięte obiekty sportowe, kryte perony, przystanki autobusowe, ośrodki kultury, pociągi i autobusy, obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, a także palenia wyrobów tytoniowych.

– Turyści z Polski, którzy zamierzają poruszać się własnym autem, powinni wiedzieć, że na terenie Słowacji nie jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments