Sfinks

5 sierpnia 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

W czerwcu 2022 roku ponownie odwiedziłem Egipt, ale tym razem wybór padł na Marsa Alam. Wypoczywaliśmy w hotelu Sataya Resort. Plany wycieczkowe mieliśmy ambitne, ale pogoda w Egipcie spowodowała, że wybraliśmy tylko wycieczkę morską. Z opisu zapowiadała się bardzo dobrze, a skorzystaliśmy z lokalnego biura podróży Sfinks. Czy było warto?

Wycieczka lokalna ze Sfinksem

Biuro Sfinks znamy z poprzedniego wyjazdu do Egiptu, kiedy byliśmy w hotelu Jungle Aquapark i pojechaliśmy na wycieczkę „Rybki przez szybki”. Było fajnie, a przy okazji o wiele taniej niż przez polskie biura podróży. Zatem i tym razem zwróciliśmy się do Sfinksa. Okazało się, że firma daje również możliwość rezerwacji wycieczki w Marsa Alam. Zdecydowaliśmy się na ofertę Hamata, czyli archipelag kilkunastu wysp i małych wysepek na południe od Marsa Alam – Wyspy Qulaan.

Za wyjazd płaciliśmy 27 dolarów za dziecko i 55 dolarów za osobę dorosłą. Na 5 osobach zaoszczędziliśmy ok. 500 zł w stosunku do biura podróży Rainbow. Program dokładnie ten sam – rozmawiałem z innymi turystami.

Przede wszystkim pamiętajcie, że Sfinks nie jest organizatorem, tylko załatwia wycieczki u sprawdzonego organizatora w niskiej cenie, tak samo… jak polskie biura podróży. Zatem Wasz kontakt będzie ograniczony do zamówienia wycieczki, po czym zostaniecie odebrani spod hotelu z odpowiednimi ludźmi i to z tymi osobami będziecie się rozliczać.

Nie ma żadnych podstaw do przepłacania przez polskie biura podróży – i tak płacicie za dokładnie to samo.

Hamata – organizacja wycieczki

Co do samej wycieczki mam zastrzeżenia – te same mieli turyści, którzy korzystali z innych biur podróży. Pierwsze nurkowanie jest najbardziej wymagające. Jesteście przewożeni spory kawałek od łodzi i stamtąd snurkujecie w stronę tej łodzi. Panowie zasugerowali, że płynie się bardzo łatwo i na spokojnie można zabrać dzieci. To ewidentnie nie była trasa dla nich – takie były dwie kolejne, gdzie snurkuje się w pobliżu łodzi. Organizatorzy powinni powiedzieć, jak to wygląda – wcale nie było łatwo, tym bardziej z dziećmi. Oczywiście cały czas był przy nas ratownik, mieliśmy na sobie kamizelki, było też koło, więc było bezpiecznie. Natomiast reszta – w porządku. Jedzenie smaczne. Była osoba polskojęzyczna.

Wycieczki ze Sfinksa możecie rezerwować na FB: https://www.facebook.com/Sfinkswycieczki

Biuro mamy już sprawdzone dwukrotnie i wszystko jest w najlepszym porządku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments