Seszele – co warto zobaczyć?

28 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4.6]

Seszele (nazywane także „Rajem w tropikach” lub „Zaginionym Edenem”) stanowią zjawiskowo piękne państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim. Należy wspomnieć, że wyspy leżą ok. 1600 km od wybrzeży Afryki.

Do najważniejszych zalet archipelagu Seszeli należą przepiękne, śnieżnobiałe plaże, turkusowe morze, palmy uginające się pod ciężarem owoców, a także ekskluzywne hotele. Warto tu przyjechać na wakacje lub miesiąc miodowy.

Seszele – ciekawe miejsca

– Mahé Island – największa wyspa archipelagu Seszeli

Mahé Island jest największą, a także jedną z trzech najpopularniejszych wysp archipelagu Seszeli. Należy wiedzieć, że na Mahé znajduje się międzynarodowy port lotniczy, a także najwyższy szczyt kraju – Morne Seychellois. Dodajmy, że Morne Seychellois ma wysokość 905 m n.p.m. Każdy, kto uwielbia przyjemne, górskie wędrówki, będzie miał zatem możliwość wejścia na najwyższy szczyt Seszeli oraz podziwiania przepięknej panoramy wyspy.

Przebywając na największej wyspie archipelagu Seszeli (Mahé), warto odwiedzić Victorię – najmniejszą stolicę świata. Osoby, które interesują się historią, a także zwyczajami danego regionu, powinny udać się do tamtejszego Muzeum Narodowego.

– Wyspa Praslin – druga co do wielkości wyspa Seszeli

Wyspa Praslin jest jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu Seszeli. Warto podkreślić, że jest ona drugą co wielkości wyspą „Zaginionego Edenu”. Urzekającą, a także niespotykaną nigdzie indziej na świecie atrakcją jest rezerwat Fond Ferdynand, w którym można zobaczyć największe (pod względem wielkości) owoce lodoicji seszelskiej. Lodoicja seszelska jest także nazywana palmą seszelską lub kokosem morskim (Coco de Mer). Należy wspomnieć, że palma rośnie jedynie na dwóch seszelskich wyspach – na Praslin oraz Curieuse. Lodoicja seszelska znajduje się w godle „Zaginionego Edenu”. Na wyspę można dostać się promem lub samolotem.

– Curieuse – Wyspa Wewnętrzna Seszeli

Curieuse jest wyspą, na której zamieszkują żółwie olbrzymie, a dokładniej około 200 osobników tego gatunku. Jest to zatem idealne miejsce dla osób, które interesują się życiem, a także pochodzeniem gadów. Na Curieuse dostaniemy się z sąsiedniej Praslin.

Wyspa La Digue – trzecia pod względem wielkości wyspa archipelagu Seszeli (nazywana „Perełką Seszeli”)

Wyspa La Digue jest trzecią co do wielkości wyspą Seszeli (zaraz po Mahé Island oraz Praslin). Na jej terytorium znajduje się plaża Anse Source d’Argent – uważna za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Przebywając na La Digue, a ściślej rzecz ujmując – na plaży Anse Source d’Argent, można podziwiać przepiękne palmy kokosowe, plantacje wanilii, bananowce, turkusowe wody oceanu, egzotyczne ptaki, a także olbrzymie żółwie – charakteryzujące się długowiecznością (niektóre z nich żyją nawet do 300 lat).

Żółwie na Seszelach stanowią powszedni widok – można je spotkać w ogrodach hotelowych, na niektórych wyspach (np. na wyspie Curieuse), a także na terenie rezerwatów. Warto o tym pamiętać.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments