Rower trekkingowe na długie trasy – 5 istotnych cech

16 lutego 2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Chcesz wybrać się na intensywną przejażdżkę rowerową, ale stoisz przed zakupem roweru? Pomożemy Ci w tym!

Dlaczego rower trekkingowy to dobre wyjście?

Zanim podejmiemy decyzję o tym, jaki konkretnie model roweru wybrać, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami i wymaganiami, a następnie wybrać jego rodzaj. Rynek obfituje w masę propozycji. Mamy na przykład rowery miejskie przeznaczone do jazdy w terenie zabudowanym i po łatwych drogach, rowery szosowe do pokonywania kilometrów zbitego asfaltu, a także rowery górskie przeznaczone dla miłośników mocnych wrażeń i ciekawych widoków. Jest jednak alternatywa dla wszystkich osób, które nie są jeszcze do końca przekonane, w którą stronę chcą iść i jakiego rodzaju nawierzchnie pokonywać najczęściej – mowa rzecz jasna o rowerach trekkingowych. Oczywiście nie będzie to odpowiedni wybór jedynie dla osób początkujących, ponieważ zaawansowani kolarze także decydują się na ten rodzaj jednośladów. Dlaczego od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością? Przede wszystkim przez swoją uniwersalność oraz doskonałe wrażenia płynące z jazdy. Rowery trekkingowe będą idealnie zarówno do jazdy po mieście, jak i grząskich, nieprzyjaznych terenach.

Rowery trekkingowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rynek obfituje w masę możliwości i tylko od nas należy wybór, jaki pojazd chcemy kupić. Warto jednak pamiętać, że rowery różnią się pod wieloma względami w zależności od producenta czy półki cenowej. Po pierwsze, przede wszystkim nie powinniśmy decydować się na najtańszą możliwą opcję. Może się to wiązać z ogromnym rozczarowaniem, ponieważ budżetowe modele charakteryzują się zwykle niską jakością wykonania oraz niezbyt przyjemnymi doznaniami z jazdy. Po drugie, dobry rower trekkingowy powinien być wytrzymały i solidny, aby do wszelkich usterek czy uszkodzeń dochodziło w miarę możliwości jak najrzadziej. Po trzecie, najlepsze są modele, które mogą pochwalić się sporą liczbą przerzutek – znacznie wpływa to na komfort jazdy oraz możliwość pokonywania wszelkich trudności. Po czwarte, rama powinna być lekka i wykonana z dobrej jakości materiałów, zwłaszcza kiedy mieszkamy na najwyższym piętrze i musimy liczyć się z koniecznością codziennego wnoszenia pojazdu na górę. Po piąte, w kontekście długich wypraw i wycieczek dobrze jest, jeśli rower ma solidny bagażnik, na którym zmieści się dużo rzeczy.

Wygoda przede wszystkim

Najważniejszą cechą, jaką powinien posiadać dobry rower trekkingowy, jest jednak komfort, jaki może zaoferować użytkownikowi. Bardzo często decydujemy się na jego zakup, kiedy mamy w perspektywie dalekie wycieczki albo po prostu regularne użytkowanie, chociażby podczas codziennych dojazdów do pracy. Niezależnie jednak od przeznaczenia oraz intensywności korzystania z niego, rower trekkingowy musi być po prostu wygodny. W związku z tym warto znaleźć model dopasowany do naszego wzrostu. Na szczęście na rynku znaleźć można modele w rozmiarach od S do XL. Istotne rzecz jasna jest siodełko. Jego wybór powinien zależeć jedynie od preferencji użytkownika. Jedni lubią miękkie siedziska, inni wąskie i twarde. Wspomniane kwestie są najważniejsze, kiedy mowa o komforcie płynącym z korzystania z roweru, w związku z czym warto się na nich skupić podczas zakupu. Rozbudowaną ofertę rowerów trekkingowych znajdziesz na tej stronie – https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-trekkingowe.

Jeśli jednak nie jesteś przekonany co do rowerów trekkingowych, zdecyduj się na inny rodzaj. Tutaj znajdziesz obszerną ofertę rowerów szosowych: https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-szosowe, zaś jeśli uważasz, że idealny będzie dla Ciebie rower crossowy, to z pewnością będziesz zadowolony szerokim asortymentem dostępnym pod tym linkiem: https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments