Roaming na Cyprze Północnym

20 lipca 2017
Click to rate this post!
[Total: 110 Average: 4.2]

Cypr Północny, czyli kraj, którego nie ma, potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Podsumujmy… Cypr Północny nie jest uznawany przez nikogo poza Turcją – dla wszystkich innych mamy po prostu Cypr, bez podziałów. Jak już pisaliśmy na Cypr Północny nie jest potrzebna wiza, a lot na Cypr Północny możliwy jest tylko z międzylądowaniem w Antalya. A co zatem z roamingiem? Przecież Cypr należy do UE…

Czy na Cyprze Północnym obowiązuje roaming?

Przed wyjazdem tą kwestię sprawdzałem na stronie T-mobile, pytałem również konsultanta. Cypr to Cypr, nie ma Cypru Północnego – na całej wyspie nie ma też roamingu. To właśnie usłyszałem. Kiedy jednak polecicie na wyspę, to okazuje się, że nie jest to prawdą! Według operatora jesteście w Turcji, łączycie się z turecką siecią! Przedziwne i trudne do zrozumienia. Koniecznie zablokujcie transmisję danych! Była to jedna z pierwszym informacji, jakie usłyszeliśmy od rezydenta.

Ceny na Cyprze Północnym w przypadku T-mobile:

Transmisja danych: 3,63 zł za 100 KB

SMS: 1,5 zł

Odebranie połączenia/Wykonanie połączenia: 4,94 zł za minutę.

Tani internet na Cyprze Północnym

Dużo na ten temat napisałem w moim artykule o hotelu Acapulco Resort. Ogólnie większość dobrych hoteli ma internet za free – choćby przy recepcji. Wtedy wystarczy wykorzystać znane turystom aplikacje i rozmawiacie za darmo. A jeśli chcecie spokojnie korzystać z sieci, to wykorzystajcie ten sam sposób, co na tani internet w Turcji. Na Cyprze Północnym działa dokładnie ten sam operator.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments