Rezerwujesz pokój w hotelu? Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy

9 lutego 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Idealny pokój hotelowy? Jego wybór wcale nie jest taki trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zwrócić uwagą na kilka elementów podczas rezerwacji, a potem cieszyć się udanym pobytem w rozsądnej cenie.

1. Pokój w hotelu w centrum miasta, czy na peryferiach?

Wybierając pokój w hotelu znajdującym się w centrum miasta zyskujesz łatwy i szybki dostęp do niemal wszystkich jego atrakcji – zabytków, teatru, muzeum, czy też najlepszych kawiarni i pubów. To zdecydowanie wygodna i… oszczędna opcja. W wiele miejsc dotrzesz bowiem pieszo, ewentualnie korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Hotel w centrum miasta pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i siły, których na zwiedzanie czasem może przecież brakować. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest najczęściej bliskość dworca kolejowego. A do wieczornego spaceru uliczkami starego miasta nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Hotel na peryferiach to opcja przede wszystkim dla osób podróżujących własnym samochodem. Łatwiej w takim przypadku zarówno o mniejszy ruch uliczny, jak i większy spokój. Cena pokoju w tak usytuowanym hotelu może być nieco korzystniejsza, jednak warto skonfrontować ją z wydatkami związanymi z ewentualną koniecznością dotarcia do centrum miasta.

2. Pokój standard, premium, a może apartament?

Zdarza się, że terminologia związana z kategoriami zakwaterowania może nieco się różnić pomiędzy poszczególnymi hotelami. Dlatego warto wczytać się w opis pokoi, jaki prezentuje hotel w swojej ofercie i na tej podstawie dokonać wyboru. Dobre hotele bardzo rzetelnie opisują standard i wyposażenie poszczególnych kategorii swoich pokoi. I tak rezerwując pokój np. z oferty na https://grandascot.pl/pokoje-i-apartamenty/, zyskujesz absolutna pewność, co do wyposażenia, wielkości, czy też dodatkowych usług, zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych. Nic Cię niemiło nie zaskoczy, będziesz wiedzieć, co zabrać z domu, a co będzie na Ciebie czekało w hotelowym pokoju. To wygodne.

Najczęściej dla określenia podstawowej kategorii pokoju stosuje się terminu Standard. Dodatkowo Twin Room będzie wyposażony w pojedyncze łóżka, z kolei Double Room w duże łóżka podwójne (tzw. małżeńskie). Pokoje o podwyższonym standardzie to najczęściej Premium, Superior i De Luxe oferujące bogatsze wyposażenie, większy metraż i udogodnienia, np. w formie tarasu. Pokoje typu Suit oraz Junior Suit podzielone są najczęściej na dwie strefy – wypoczynkową i sypialnię.

3. Upewnij się co do ceny, jednak nie oszczędzaj na rezerwacji

Zawsze warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje cena za pokój, a za co ewentualnie trzeba będzie dopłacić. Dodatkowo, niektóre hotele podają jedynie widełki cenowe. Cena pokoju może zatem się zmieniać w zależności od tego, na jak długo przyjedziesz do hotelu, czy podróżujesz sam, czy rezerwacja dotyczyć będzie dni powszednich, czy weekendu.

Często także dopłata za pokój o podwyższonym standardzie okazuje się minimalna, za to sam pokój bywa o klasę lepszy. Dlatego oszczędności na rezerwacji nie zawsze są uzasadnione.

4. Cztery hotelowe gwiazdki w Polsce i Europie to naprawdę dobry standard

Dlatego śmiało wybieraj pokoje w hotelu, który je posiada. Wyjątek stanowią hotele czterogwiazdkowe w krajach egzotycznych, zwłaszcza arabskich. Tutaj warto mierzyć wyżej.

5. Na koniec nieco luksusu, czyli sprawdź, z czego możesz skorzystać

Możliwość skorzystania z sauny, siłowni, czy sali fitness to w dobrych hotelach udogodnienia wliczone w cenę pokoju. Taka szczypta luksusu oferowana gościom będzie dobrze świadczyła o wybranym hotelu, bowiem hoteli niewygodnych i nieodwiedzanych z reguły nie stać na takie rozwiązania.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments