Rehabilitacja i wypoczynek – czy da się to połączyć?

6 lutego 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wygląda na to, że pandemia zadomowiła się u nas na dobre i przez lata wielu z nas będzie się zmagało z jej skutkami. I jeśli nawet sama infekcja przebiegała w miarę łagodnie, choć często lekko nie jest, to skutki SARS-CoV-2 bywają uciążliwe. Choroba ta bowiem często pozostawia po sobie powikłania. Ozdrowieńców nękają duszności, problemy z oddychaniem i ogólne osłabianie organizmu powodujące ciągłe uczucie zmęczenia. Będąc w słabej kondycji ciężko jest wrócić do normalnego życia i pracy.

I to są powody, dla których lekarze coraz częściej doradzają pacjentom skorzystanie z pobytu rehabilitacyjnego, koniecznie połączonego z wypoczynkiem i relaksem.

Jest takie miejsce, gdzie można nie tylko naprawić to, co zniszczył COVID-19, ale również oddać się błogiemu relaksowi i odpocząć po często ciężkiej chorobie. Możliwości te oferuje Hotel BRISTOL **** ART & Medical SPA, który mając doskonałą bazę rehabilitacyjną połączoną ze strefą relaksu Wellness Medical SPA, zapewnia najwyższy poziom i rehabilitacji, i wypoczynku.

Długotrwałe skutki przebycia COVID-19

Niemożność zaczerpnięcia oddechu to jedna z najgorszych dla człowieka tortur. Dlatego każdy, kto ciężko przeszedł infekcję SARS-CoV-2 i dokucza mu zespół pocovidowy odczuwa nie tylko skutki fizyczne, ale również psychiczne a także permanentne zmęczenie. Dlatego właśnie odpowiednia, profesjonalnie przeprowadzona rehabilitacja jest kluczowa w procesie szybkiego powrotu do zdrowia.

Pacjenci uskarżają się najczęściej na zaburzenia oddychania, ograniczenie tolerancji wysiłkowej, kaszel i duszności. Wszystko to sprawia, że codzienność staje się niezwykle męcząca, tym bardziej, że przy takich wciąż utrzymujących się objawach wzrasta również uczucie niepokoju i poziom stresu. Jeśli ozdrowieniec nic z tym nie zrobi, takie stan będzie się pogłębiał, prowadząc nawet do depresji.

Dlatego bardzo ważnym jest zareagowanie w odpowiednim momencie i oddanie się w ręce specjalistów. Pobyt rehabilitacyjny w Centrum Medycznym Hotelu Bristol, który specjalizuje się m.in. w rehabilitacji osób, które przechorowały COVID-19, pomoże zniwelować skutki choroby, nie tylko te fizyczne.

Pocovidowy pobyt rehabilitacyjny w Bristol****ART & Medical SPA

Wystarczy zadzwonić, zarezerwować pobyt rehabilitacyjny, spakować się i jechać. Nie ma nawet konieczności by wykonać wcześniej jakiekolwiek badania. Centrum Medyczne przy Hotelu Bristol w Busku Zdroju zatrudnia bowiem specjalistów, którzy kuracjusza skierują na badania na miejscu, zdiagnozują i zaordynują optymalną terapię. Wszystko to bez wychodzenia z hotelu.

Odpowiednia rehabilitacja pozwoli wzmocnić odporność organizmu oraz poprawić wydolność płuc i całego układu oddechowego, co po przebytej chorobie jest kluczowe by wrócić do zdrowia i sprawności. W pakiecie każdy kuracjusz może przejść badania spirometryczne. Zostanie zmierzona pojemność i objętość płuc. Specjalista dokona również pomiaru przepływów powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Do tego wykona pomiar natężenie przepływu powietrza w trakcie wdechu i wydechu.

Każdy pacjent będzie miał codziennie do dyspozycji rehabilitanta do indywidualnej sesji, a także dwa zabiegi lecznicze z całej gamy dostępnych. Mogą to być niezwykle korzystnie wpływające na drogi oddechowe inhalacje mgiełką solankową. Można wybrać uzdrawiający, hartujący i wzmacniający organizm pobyt w kriokomorze, czyli krioterapię ogólnoustrojową. Dla amatorów terapii wodnych dostępne są szkockie bicze, automatyczny masaż podwodny lub kąpiel kwasowęglowa, gdzie woda jest mocno nasycona dwutlenkiem węgla. Na tych, którzy potrzebują umiarkowanego wysiłku czeka bieżnia antygrawitacyjna. Błogi odpoczynek po wysiłku zagwarantuje kąpiel borowinowa lub masaż chińskimi bańkami.

Nic tak nie wzmacnia organizmu jak ćwiczenia fizyczne. Wiadomo jednak, że po przebytej infekcji często na wysiłek sił zwyczajnie brak. Dlatego w Centrum Medycznym dostępnych jest wiele możliwości, dzięki czemu ilość wkładanego w zdrowienie wysiłku fizycznego można stopniować. Na początek może to być ścieżka Kneippa. Gdy spacery w wodzie będą przychodziły już bez trudu, wówczas do dyspozycji jest aqua fitness – ćwiczenia w wodzie, dzięki którym szybko można odzyskać formę, nie odczuwając jednocześnie nadmiernego wysiłku. Z czasem będzie można sobie pozwolić już na ćwiczenia w sali cardio, gdzie dostępna jest cała gama sprzętów aerobowych.

Oferowanych przez Hotel Bristol**** ART & Medical SPA zabiegów rehabilitacyjnych po przebytej infekcji COVID-19 jest, jak widać, całe mnóstwo. A to jeszcze nie wszystko. Ozdrowieńcowi bowiem potrzebna jest nie tylko rehabilitacja ciała, ale również ducha. I ta oferta Hotelu Bristol w Busku Zdroju jest tak szeroka, że trzeba byłoby zarezerwować pobyt na miesiąc, by móc wszystkich form oferowanego relaksu doświadczyć.

Strefa relaksu w Hotelu Bristol w Busku Zdroju

Po serii ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych przychodzi czas na leczenie duszy. W Hotelu Bristol**** ART & Medical SPA terapia ta jest niezwykle luksusowa, niezwykle przyjemna i arcyskuteczna. To troszkę tak, jakby na moment stać się Alicją w Krainie Czarów (lub jej męskim odpowiednikiem). Jeden krok i człowiek oddaje się błogości. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę po tę, która będzie tą najprzyjemniejszą. Masaż? Ależ oczywiście, proszę wybrać który. Może hawajski masaż Lomi Lomi? Albo ciepłymi kamieniami lub ziołowymi stemplami? A gdyby tak masaż gorącą czekoladą? Jeden cudowniejszy od drugiego i oczywiście trudno się zdecydować. A to dopiero preludium.

Po cudownym masażu można relaksować się w basenie oczyszczanym nanosrebrem lub poleżeć w jacuzzi, pozwalając wodzie delikatnie masować ciało. Na koniec warto jeszcze skorzystać z sauny. Choć w przypadku osób po przebytej chorobie i mocno osłabionych, trzeba saunować z umiarem. Ale chwilka w otulającym cieple będzie przyjemnym zwieńczeniem tego cudownego, choć pełnego wysiłku dnia.

Na tym nie kończą się możliwości relaksu, które daje pobyt w Busku Zdroju, w Hotelu Bristol **** ART & Medical SPA. Nie ma już chyba wątpliwości, że pobyt rehabilitacyjny w tym miejscu to jednoczesne uleczenie i ciała, i ducha. I nawet gdy ciało zostanie uleczone, to i tak każdy z przyjemnością tutaj wraca, by korzystać z atrakcji, które oferuje Bristol. Więcej informacji na temat oferowanych pakietów, zabiegów oraz turnusów znajdą Państwo na stronie: https://bristolbusko.pl/medical-center.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments