Rajskie kierunki bez paszportu. Gdzie jechać?

16 września 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Urlop zbliża się wielkimi krokami, a Wy nie macie ważnych paszportów? Głowa do góry! W chwili obecnej można śmiało ruszać w świat bez konieczności posiadania dokumentu paszportowego. Jak to możliwe? Wiele egzotycznych kierunków to terytoria zamorskie państw europejskich, dlatego zostaniecie tam wpuszczeni na podstawie ważnych dowodów osobistych. Nie chcąc już przedłużać, przedstawiamy Wam najciekawsze miejsca dostępne bez paszportów.

Azory

Azory, nie mylić z dużymi psami, to archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych należący do Portugalii. Dobrze widzicie – do Portugalii! Nie będzie więc zaskoczeniem fakt, że wjazd na terytorium Azorów odbywa się na podstawie polskiego dowodu osobistego. Z ważnych informacji warto jeszcze dodać, że największą wyspą archipelagu jest São Miguel, nazywana również „Zieloną Wyspą”.

Madera

„Wyspa wiecznej wiosny” – mówi Wam coś ta nazwa? Jeśli nie, już służymy podpowiedzią. Otóż „Wyspa wiecznej wiosny”, czyli słynna Madera, to kierunek rekomendowany miłośnikom wiosennego (ciepłego) klimatu. Zielone krajobrazy, przyjemna temperatura, lokalne drinki – czego więcej można chcieć od udanego urlopu… To jednak nie wszystko! Kolejną dobrą informacją jest fakt, że Madera jest portugalskim regionem autonomicznym. Oznacza to więc, że wjazd na wyspę odbywa się na podstawie ważnego dowodu osobistego. Już dziś możecie pakować walizki!

Madera na dowód

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote – chyba wiecie już, o jakim kierunku mowa? Brawo! Oczywiście chodzi o Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii.

Wyspy Kanaryjskie, zlokalizowane na Oceanie Atlantyckim, u wybrzeży Afryki, stanowią jedną z ulubionych destynacji turystów z Polski. Trudno jednak dziwić się takiemu stanowi rzeczy – piękne plaże, księżycowe krajobrazy, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz brak konieczności posiadania paszportu mówią same za siebie.

Gran Canaria na dowód

Bora Bora

Bora Bora to zupełnie inna bajka… Bajka, w której chciałby znaleźć się każdy miłośnik dalekich podróży.

Wyspa na Oceanie Spokojnym bez paszportu? Tak, to możliwe! Pewnie większość z Was nie ma pojęcia, że Bora Bora należy do… Polinezji Francuskiej. Polinezja Francuska to kraina słynąca z uprawy kawy, trzciny cukrowej oraz wanilii. Zapachy i krajobrazy, które zastaniecie na miejscu, z pewnością zrobią na Was piorunujące wrażenie. Jakiś dowód? Tylko osobisty…

Bora Bora

Reunion

Reunion to świetny pomysł na wakacje z całą rodziną. Bujna roślinność, wszechogarniająca zieleń, egzotyka na wyciągnięcie ręki – czujecie już ten klimat? Kto raz postawi stopę na tej gorącej ziemi, już zawsze będzie za nią tęsknił… Z ciekawostek warto jeszcze dodać, że wyspa stanowi najdalej na zachód wysuniętą część archipelagu Maskarenów.

A wjazd? Jak wygląda w praktyce? Jako że Reunion jest zamorskim departamentem Francji, wjazd odbywa się na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Martynika

Wakacje w ferie zimowe? Doskonały pomysł! Co powiecie na Martynikę, która nie tylko pięknie brzmi, ale też… świetne wygląda?

Martynika stanowi największą wyspę w grupie Wysp Zawietrznych, słynącą z gorących plaż i palm „wpadających” do oceanu. Nie do uwierzenia jest natomiast fakt, że oficjalnie przynależy do Unii Europejskiej. Zgadza się, do Unii Europejskiej! A to za sprawą tego, że pod względem politycznym należy do Francji. Nie macie ważnych paszportów? Nic nie szkodzi! Do Francji nie trzeba.

Gwadelupa

Gwadelupa, podobnie jak Martynika, pod względem politycznym należy do Francji. Jeśli więc czujecie ochotę na egzotyczne wakacje, ale nie macie paszportów, czym prędzej ruszajcie w te strony.

Lokalizacja: Ameryka Środkowa.

Macie w planach urlop z całą rodziną? Sprawdźcie więc najciekawsze hotele dla dzieci, dla rodzin z dziećmi w danym miejscu. To znacznie ułatwi Wam pobyt.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments