Problemy żołądkowe w Albanii. Biegunka w Albanii

29 lipca 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Zmiana klimatu, wody oraz pożywienia, może przyczynić się do powstania dolegliwości związanych z pracą układu pokarmowego. Do wspomnianych dolegliwości należą: biegunka, zaparcia, wymioty lub niestrawność.

Jak uniknąć problemów żołądkowych na wakacjach w Albanii?

Turyści, którzy wybierają się na wakacje do Albanii, powinni mieć przy sobie zarówno leki przeciwbólowe, jak i podstawowy zestaw leków na problemy żołądkowe:

– leki na biegunkę,
– preparaty ziołowe (np. borówkę czernicy),
– leki przeciwwymiotne,
– specjalne leki przeciwbiegunkowe oraz przeciwwymiotne dla dzieci.

Na terytorium Albanii można znaleźć wiele aptek oraz punktów aptecznych. Warto jednak mieć przy sobie tylko te farmaceutyki, które dobrze znamy. Jeśli pojawią się dolegliwości, nie zawsze musisz korzystać z ubezpieczenia turystycznego. Np. w Golem działa punkt, w którym za darmo można uzyskać podstawową pomoc medyczną.

Nie pij wody z kranu w Albanii

Uwaga: w Albanii całkowicie odradzane jest picie wody z kranu. Najlepiej korzystać wyłącznie z butelkowanej, nawet przy myciu zębów czy owoców.

Jeśli masz delikatny żołądek i nowa kuchnia wiąże się z problemami, przed wyjazdem, w trakcie i po nim bierz probiotyk. Oto produkt godny uwagi:

Dawkowaliśmy w następujący sposób:

    • dzieci – tabletka podzielona na 3 razy (przy posiłkach)
    • dorośli – tabletka podzielona na 2 razy (rano i wieczorem)

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments