Poznaj nawigację samochodową Orange i dojedź do celu

26 lutego 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Nawigacja Orange to świetny wybór dla każdego kierowcy, który jest klientem operatora. Dzięki mapom i informacjom o sytuacji na drodze, aktualizowanym w czasie rzeczywistym, pozwala bardzo sprawnie dojechać na miejsce oraz oszczędzić czas i pieniądze. Usługa oferuje też szereg przydatnych funkcji dodatkowych i dostępna jest w aplikacji na smartfon, która wykorzystuje rozwiązania NaviExpert, czyli lidera w branży nawigacji.

Nawigacja samochodowa – bez niej trudno wyobrazić sobie dziś podróżowanie

W dzisiejszych czasach niewiele osób wciąż korzysta z tradycyjnych map. Nawigacje samochodowe są znacznie wygodniejsze, a dzięki nowoczesnym technologiom oferują szereg bardzo przydatnych funkcji. Co więcej, wcale nie trzeba już kupować osobnego, drogiego urządzenia, które dodatkowo zajmuje miejsce w aucie.

Na rynku jest coraz więcej bardzo udanych aplikacji na telefon, dzięki którym można dojechać do celu równie sprawnie, co z dobrą, „klasyczną” nawigacją samochodową. Wiele z tych aplikacji dostępnych jest także w wersji darmowej, lecz posiadają wtedy jedynie podstawowe funkcjonalności.

Za niewielką miesięczną opłatę można jednak dostać kompleksowe rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przykładem jest nawigacja Orange–dostępna dla klientów operatora przez aplikację na smartfon. 30-dniowy dostęp do usługi kosztuje tylko 12,99 zł, a w ciągu pierwszych 31 można z niej korzystać bezpłatnie .

Co daje i jak działa nawigacja Orange?

Nawigacja Orange to zdecydowanie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań tego typu. Jest to operatorska wersja usługi od firmy NaviExpert, która w 2019 roku została uznana za najlepszą aplikację nawigacyjną w dwóch różnych testach, organizowanych odpowiednio przez magazyny „Auto Moto” i „Motor”. Co oferuje użytkownikom?

Przede wszystkim klienci Orange dostają nawigację, która pozwala efektywnie omijać korki w czasie rzeczywistym i posiada na bieżąco aktualizowane mapy. Dzięki nowoczesnej technologii Community Traffic, która stale monitoruje natężenie ruchu, kierowca ma informacje o czasie dojazdu uwzględniającym utrudnienia w ruchu z danego dnia i o konkretnej porze. Aplikacja informuje go też o wypadkach czy robotach drogowych, a także o aktualnych ograniczeniach prędkości oraz fotoradarach i miejscach kontroli drogowych. Wszystko to przekłada się na znaczną oszczędność czasu oraz pieniędzy wydawanych na paliwo i mandaty.

Dużą zaletą jest też bardzo szeroka i stale aktualizowana baza punktów POI. Tylko w 2019 roku w nawigacji Orange wprowadzono ponad 100 tysięcy zmian w tym zakresie. Gwarantuje to dużą precyzję i łatwość wyszukiwania najróżniejszych miejsc, w tym licznych punktów handlowo-usługowych. Ponadto gdy samochód zbliża się do miejsca docelowego, aplikacja pokazuje najbliższe parkingi i prowadzi do wybranego.

Nawigacja samochodowa Orange – co jeszcze oferuje?

Nawigacja Orange oferuje dodatkowe funkcje, dzięki którym podróżowanie staje się jeszcze prostsze.

  • Tryb HUD (ang. Head-Up Display) przypadnie do gustu szczególnie użytkownikom, którzy często jeżdżą w nocy. Wskazówki nawigacji są tu w czytelny sposób wyświetlane na szybie samochodu, co pozwala lepiej skupić się na drodze.
  • Asystent pasa ruchu sprawi, że nawigacja ułatwi pokonywanie złożonych skrzyżowań. Aplikacja z wyprzedzeniem wskaże bowiem najlepszy pas do wykonania danego manewru.
  • Przydatną funkcją jest również darmowa optymalizacja tras wielopunktowych. Pozwala ona w maksymalnie efektywny sposób zaplanować trasę, gdy kierowca chce kolejno odwiedzić różne miejsca.
  • Nawigacja Orange dodatkowo zadba też o bezpieczeństwo kierującego i pasażerów. Oprócz wizualnych informacji o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości aplikacja pozwala również dodać komunikat dźwiękowy (np. głos bliskiej osoby), który informuje, że jedziemy za szybko.

Nawigacja Orange Optima – jak skorzystać?

Włączenie nawigacji Orange jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na telefon aplikację ze sklepu App Store lub Google Play, a następnie w wyrazić zgodę na usługę klikając „Zamawiam i płacę z Orange”. Odpowiednie linki i wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie operatora pod adresem: https://www.orange.pl/lp/nawigacja-orange.

Po upływie okresu darmowego opłata za korzystanie z nawigacji samochodowej będzie doliczana do rachunku lub pobierana ze środków zgromadzonych na koncie (w przypadku numeru na kartę). Usługa odnawia się automatycznie co 30 dni, lecz użytkownik może z niej zrezygnować w każdej chwili. Żeby to zrobić, należy zaznaczyć odpowiednią opcję w aplikacji lub wysłać SMS o treści STOP NAVI30 na numer 80999.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments