Pora deszczowa w Kenii

21 stycznia 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Republika Kenii leży w strefie klimatu równikowego monsunowego – jest tam bardzo gorąco (średnia temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza), a także wilgotno. Od kwietnia do końca czerwca należy spodziewać się pory deszczowej. Pomimo, wydawałoby się, niekorzystnej aury w ciągu dnia, turyści chętnie decydują się na safari w Rezerwacie Narodowym Masai Mara, a także na zwiedzanie Parku Narodowego Amboseli. Najbardziej deszczowymi miesiącami są kwiecień oraz maj, a tak przynajmniej wygląda to w teorii. Zerknij na poniższy screen – opady w były wówczas nie większe niż w sierpniu 2021 roku.

Czy w Kenii pada deszcz?

Źródło: https://www.meteoblue.com/.

Pora deszczowa nr 2

Kolejnych opadów atmosferycznych możemy spodziewać się w połowie października – padać będzie w centralnych regionach kraju.

Dobra rada! W czasie trwania krótkiej pory deszczowej, warto wybrać się m.in. do Parku Narodowego Aberdare, Parku Narodowego Amboseli lub do Narodowych Parków Wielkiej Doliny Ryftowej.

Z największymi musisz się liczyć w grudniu. Powyższy screen dotyczy najpopularniejszego kurortu w Kenii, czyli miejscowości Mombasa. Zatem Kenia jest znakomitą propozycją na czas ferii zimowych w Polsce. Warunki są tam wówczas znakomite.

Czy istnieją zalety pory deszczowej?

Oczywiście. Krótkotrwałe deszcze oczyszczają atmosferę, zaś soczysta zieleń zachęca do upajania się przyrodą. Dodatkowymi zaletami pory deszczowej są niższe ceny wycieczek oraz mniejsza ilość turystów w miastach i kurortach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments