Pora deszczowa w Dubaju

15 marca 2024
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Pora deszczowa – czy takie zjawisko w ogóle występuje w Dubaju? Występuje, ale trudno nazwać je porą intensywnych opadów.

Najwięcej deszczu spada w okresie zimowym. Nieregularne, a także krótko trwające opady to zjawisko typowe dla miesięcy zimowych. Najbardziej deszczowym miesiącem w Dubaju jest luty, w którym ilość opadów wynosi około 35 mm. Najintensywniej pada w rejonach górskich, natomiast najmniejsze opady występują na obszarach pustynnych. Tak to wygląda ogólnie, natomiast nie jest powiedziane, że w danym roku będzie to wyglądać identycznie. Taka ilość opadów powoduje, że rekord roczny może paść w innym miesiącu.

Pora deszczowa w Dubaju – kiedy pada?

W Dubaju nie ma pory deszczowej. Są tylko pewne okresy, w których opadów jest więcej. Natomiast popadać może w różnych miesiącach w roku, przy czym temperatury w Dubaju w dalszym ciągu będą na tyle atrakcyjne, aby plażować i korzystać z ciepłego morza. Jeśli zastanawiasz się, co zabrać do Dubaju, to na pewno nie musisz w walizce mieć parasola, a tym bardziej płaszcza przeciwdeszczowego, nawet jeśli jedziesz tam zimą. Zerknij, kiedy padało w Dubaju w 2022 roku:

Pora deszczowa w Dubaju

Źródło: meteoblue.com

Teraz zerknijmy, ile wynosiły opady w grudniu, czyli w miesiącu, kiedy teoretycznie padało najwięcej.

kiedy pada w Dubaju

Okazuje się, że padało przez 4 dni, a ilość deszczu była niewielka. Zatem? Nie musisz się zastanawiać, kiedy jechać do Dubaju ze względu na ilość opadów. Bardziej zainteresuj się tym, kiedy temperatury są bardzo wysokie, a kiedy niższe. Wiosną i latem jest tam strasznie gorąco. Natomiast licz się z tym, że jeśli zimą pojedziesz do Dubaju, możesz trafić na dzień, w którym będzie mocno padać – do tego stopnia, że ulice będą zalane i część atrakcji zostanie zamknięta. Niczym zaskakującym jest też tydzień z minimalną ilością słońca, głównie z chmurami i dużą ilością wiatru. Oczywiście najmocniej wieje nad morzem. Zła pogoda nie powoduje jednak, że musisz siedzieć w hotelu. Wiele atrakcji znajduje się pod dachem, łącznie z dojściem do nich – np. Burdż Chalifa. Poza tym możesz korzystać z taksówek, które są tańsze niż w Polsce, a wtedy ewentualne opady nie będą tak problematyczne. Raczej mało prawdopodobne, żeby Dubaj zaskoczył Cię całodniowym deszczem.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments