Popularne zimowe atrakcje w Krakowie

10 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Kraków to miasto pełne atrakcji i możliwości kreatywnego spędzania wolnego czasu o każdej porze roku, również zimą. W jednej z ważniejszych polskich metropolii w zimie warto odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe, zobaczyć gigantyczne szopki i zaznać trochę zimowego szaleństwa na licznych lodowiskach.

Na zimową przygodę do grodu Kraka można łatwo przyjechać nawet z drugiego końca kraju. Do Krakowa można dostać się samolotem, bo loty Szczecin – Kraków organizowane są przez cały rok.

Targi bożonarodzeniowe w Krakowie

Krakowski Jarmark Bożonarodzeniowy to obowiązkowa impreza w planie każdego turysty odwiedzającego miasto w okresie przedświątecznym. Rynek Główny to miejsce, gdzie można poczuć prawdziwy świąteczny klimat, a także kupić wiele lokalnych wyrobów spożywczych przygotowanych według tradycyjnych przepisów, jak i ozdób choinkowych, pamiątek czy przepięknej biżuterii. Na odwiedzających krakowskie targi czekają liczne atrakcje i mnóstwo jedzenia, np. staropolskie pierogi, pieczone kasztany, oscypki, prażone orzeszki oraz domowe ciasta.

Kiermasz Centralny w Nowej Hucie

Okres przedświąteczny to również idealny czas, aby odwiedzić Kiermasz Centralny w Nowej Hucie, podczas którego można wziąć udział, między innymi, w targach rękodzielniczych. To doskonałe miejsce do zaopatrzenia się w choinkowe ozdoby oraz świąteczne prezenty dla bliskich. Co więcej, podczas kiermaszu odbywają się ciekawe warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także występy grup artystycznych i dancingi.

Krakowskie szopki-giganty

Prawie przez całą zimę w Krakowie można podziwiać ogromne szopki przygotowane przez mieszkańców na coroczny konkurs. Ekspozycje znajdują się niedaleko krakowskiego Dworca Głównego, jak i w innych częściach miasta, np. na Rynku Głównym oraz Kazimierzu. Przepiękne symbole świąt Bożego Narodzenia wykonują również profesjonalni szopkarze. Prezentowane szopki mają około 2 metrów wysokości i są w całości podświetlane, dlatego wyjątkowo prezentują się nocą.

Łyżwy w sercu Kazimierza

Jazda na łyżwach to jedna z największych zimowych atrakcji miasta, na którą miłośnicy łyżwiarstwa czekają z utęsknieniem cały rok. Na terenie miasta w okresie zimowym funkcjonuje kilka lodowisk, np. w Nowej Hucie, na Błoniach Krakowskich czy kryte lodowisko Cracovii. W większości obiektów dostępnych dla mieszkańców czas spędzony na gigantycznej ślizgawce umila głośna muzyka, a w niektórych z nich odbywać się będą także pokazy łyżwiarstwa figurowego. Jazda na łyżwach to świetna forma spędzania wolnego czasu zimą. To nie tylko doskonała zabawa dla każdego, ale również aktywność, która angażuje wszystkie mięśnie ciała. Dodatkowo przy obiektach funkcjonują wypożyczalnie łyżew oraz kasków ochronnych.

Zimowe zoo w Krakowie

Odwiedzając Kraków zimą, warto wybrać się do miejskiego zoo, gdzie można podziwiać przedstawicieli blisko 270 gatunków, wśród których znajdują się także zwierzęta zagrożone wyginięciem. Zimowe temperatury nie przeszkadzają swobodnie przechadzać się po wybiegu takim zwierzakom jak śnieżne pantery, tygrysy amurskie, pandy małe, uchatki patagońskie czy polarne lisy. Niezależnie od pory roku, na terenie ogrodu zoologicznego można również podziwiać małpy oraz żyrafy, które w chłodne dni przebywają w ogrzewanych pawilonach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments