Jadąc czy to za granicę, czy też w te tereny w Polsce, gdzie można swobodnie zajmować się narciarstwem, warto jest zawczasu pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Jednak zanim zdecydujesz się na jego zakup, zastanów się nad tym, co chcesz robić na takim wyjeździe? Czy będziesz tylko jeździł na nartach? A może zdarzy ci się wypić nieco alkoholu? Co musisz zrobić w tym drugim przypadku? I czym jest klauzula alkoholowa?
1. Polisa turystyczna – czym jest klauzula alkoholowa, która się w niej znajduje?
2. Ubezpieczenie turystyczne – jaki jest dopuszczalny limit spożycia alkoholu?
3. Koszty leczenia – jak działa klauzula alkoholowa?
4. Kiedy klauzula alkoholowa nie będzie działać – czy są jakieś konsekwencje?
5. Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?
Polisa turystyczna – czym jest klauzula alkoholowa, która się w niej znajduje?
Ogólne warunki ubezpieczenia zapewniają pokrycie kosztów leczenia czy odpowiedzialności cywilnej tylko w przypadku, jeżeli problem nastąpił bez zażywania alkoholu. Jeżeli chcesz, aby obejmowało cię ubezpieczenie kosztów leczenia i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej także po spożyciu alkoholu – musisz rozszerzyć je o tak zwaną klauzulę alkoholową. Jeżeli więc zdarza ci się coś wypić w trakcie jazdy na nartach to na ogólnych warunkach ubezpieczenia nie będziesz w stanie czuć się bezpiecznie.
Ubezpieczenie turystyczne – jaki jest dopuszczalny limit spożycia alkoholu?
Jeżeli przygotowujesz się do zakupu ubezpieczenia turystycznego i chcesz dokupić sobie klauzulę alkoholową to sprawdź, jaki jest dopuszczalny limit alkoholu we krwi, jaki dany ubezpieczyciel ma. Oczywiście można kupić polisę turystyczną, która takiego limitu nie wprowadza, ale wielu ubezpieczycieli zastrzega sobie wypłacanie odszkodowań tylko do 0,5 promila alkoholu we krwi. Powyżej tego stężenia takie ubezpieczenie podróżne po prostu nie zadziała – a przecież nie chodzi o to, aby nieprzyjemnie się zaskoczyć w trakcie ubiegania się o odszkodowanie.
Koszty leczenia – jak działa klauzula alkoholowa?
Wcześniej, w ramach polisy turystycznej, nawet tej najdroższej, nie dało się uzyskać odszkodowania za wypadki bądź szkody, które zostały wyrządzone po spożyciu alkoholu. Klauzula alkoholowa to zmieniła. Wykupując takie rozszerzenie ubezpieczenia można cieszyć się z podróży zagranicznej czy krajowej i jazdy na nartach. Nawet jeżeli po spożyciu alkoholu zgubisz bagaż, zepsujesz coś lub złamiesz nogę, to będziesz mógł starać się o odszkodowanie.
Kiedy klauzula alkoholowa nie będzie działać – czy są jakieś konsekwencje?
Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że nie zawsze klauzula alkoholowa zadziała. Może ubezpieczenie bagażu, gdy pod wpływem alkoholu go zgubisz jak najbardziej będzie obowiązywać, tak jeżeli złamiesz lokalne prawo będąc pod wpływem, to za ewentualne mandaty będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie nie obejmie też szkód wyrządzonych osobie trzeciej czy też rażącego niedbalstwa – np. jazdy na nartach bez kasku. Więcej można dowiedzieć się na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/czym-jest-klauzula-alkoholowa-w-ubezpieczeniach-narciarskich-i-na-czym-polega/362.html
Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową?
Ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową możesz znaleźć nie tylko idąc bezpośrednio do filii ubezpieczyciela, ale także przez internet. Warto wejść chociażby na stronę internetową www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html i zobaczyć, jakie oferty proponują różni ubezpieczyciele.